Thursday , January 23 2020
Lajmi i fundit

Tenis: VOZNIACKI VJEN NË ULQIN?

karolina vozniacki

Ish tenistja e parë në botë Karolina Vozniacki do të vijë nga mesi i prillit në Ulqin, shkruan “Dan”. Ajo, siç shkruan kjo gazetë, do të drejtojë skuadrën e Danimarkës në turneun e grupit të tretë të zonës Euro-afrikane të FED kupës, ndërsa do të qëndrojë në hotelin “Otrant”. Ky turne do të luhet nga 13 deri më 18 prill ... Read More »

Të enjten: HENDBOLLISTËT NDESHEN ME “RUDARIN”

Rukomet, Hendboll

Mbas një periudhe të gjatë, hendbollistët e Ulqinit nesër mbrëmë prapë luajnë para tifozëve të vet. Ato, në xhiron e 8 të Ligës së parë malazeze ndeshen me skuadrën e cila zë vendin e tretë në tabelë, Rudarin nga Plevla. Hendbollistët e Ulqinit prej shtatë ndeshjeve të luajtura deri tani, kanë realizuar një fitore, një barazim dhe pesë humbje. Read More »

Në Sukubinë: FORMOHET SHOQATA SPORTIVE “RINIA”

Sukobin 2

Me qëllim  nxitjen e të rinjve të merren më shumë me sport, të martën mbrëmje në Sukubinë është formuar Shoqëria sportive “Rinia”. Në kuvendin themelues ishin të pranishëm rreth 40 të rinj nga Sukubina. Për kryetar të shoqatës, e cila së shpejti do të regjistrohet si OJQ, është zgjedhur Edmond Kurti, nënkryetar është Riza Kurti, sekretar Shkelzen Cuca, ndërsa arkëtar ... Read More »

Pas fitores në Turneun kombëtar: SHQIPËRIA FTON DERVISHIN

image-9b56a65fe94a77cf253ed414840804a2f02f6a439768f7d023476ba0d3d3211b-V (1)

Emir Dervishi, kik-boksieri i mirënjohur nga Ulqini, sportisti i vitit 2014 në këtë komunë dhe dy herë radhazi kik boksieri më i mirë në Mal të Zi në peshën deri në 75 kg, nuk ndalon me suksese dhe përfaqësime të denja si në nivelin kombëtar, ashtu edhe në atë ndërkombëtar. Në turneun kombëtar të Shqipërisë, të mbajtur me 7 mars ... Read More »

Së shpejti: FILLON PUNË SHKOLLA E FUTBOLLIT “ULQINI”

Shkolla e futbollit Ulqini

Këtë të shtunë, më 14 mars, në Qendrën sportive “Causheviq” në Plazhin e madh, fillon me punë Shkolla e futbollit “Ulqini”. Të interesuarit mund të lajmërohen në numrin e telefonit: 067 819 894. Trajner në këtë shkollë do të jetë Halil Dali Truma. Truma është ish futbollist dhe trajner i suksesshëm i moshave të reja në klubet e Ulqinit, Otrant ... Read More »

BI: PËRPAROJNË PUNIMET NË MEDRESE, ME TË EDHE XHAMIA

Iskit

Në prani të një numri të madh të imamëve dhe besimtarëve, dje delegacioni prej 48 anëtarësh të Shoqatës për kulturë dhe arsim “Iskit” nga Stambolli ka vizituar punimet në Medresenë e femrave, ku ato janë donatorë. Turqit thanë se do të donin që së bashku me këtë objekt fetar-arsimor në Fushë të Ulqinit të ndërtohet edhe xhamia. Kryimami i Ulqinit ... Read More »

Ulqin: MBAHET GARA E 4 NDËRKOMBËTARE E VRAPIT

Ulicna trka, Gara e vrapit

Në Ulqin të enjten është mbajtur Gara ndërkombëtare e vrapit në rrugë “Ulqin 2015”, e katërta me radhë. Në këtë manifestim morën pjesë me dhjetëra atletë nga vendi dhe jashtë, e si organizator i shkëlqyer është treguar Shoqata sportive-rekreative “Belvi”. Shpërblimet më të mirëve i dorëzuan kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka dhe i Federatës së Malit të Zi ... Read More »

Sport: MË TË MIRËT NË VITIN 2014

Albulena

Komuna e Ulqinit javën e kaluar ka shpallur sportistët më të mirë në vitin 2014. Për punëtorin më të mirë sportiv është shpallur Ruzhdi Rama, trajneri më i mirë Zeqir Tafiq, sportisti më perspektiv Ermir Kurti, sportistja më perspektive Eliza Markiq, sportisti më i mirë Emir Dervishi, ndërsa sportistja më e mirë Angjella Vukçeviq. Skuadra më e mirë është Klubi ... Read More »

KK “ULQINI”: SHKËLQEN NË GJILAN, TETOVË DHE PODGORICË

Karate klubi Ulqin

Të shtunën dhe të dielen, më 06-07 dhjetor 2014, Klubi i karatesë “Ulqini” mori pjesë në tri gara ndërkombëtare: në Gjilan në turneun IX “Katana Open 2014”, në Tetovë në turneun XIII “Tetova Open 2014” dhe në Podgoricë në turneun e 35 “Kupa e Çlirimit të Podgoricës”. Klubi i karatesë “Ulqini” shkëlqeu si cdo herë duke ruajtur primatin e vet në ... Read More »

Scroll To Top