Saturday , May 25 2019
Lajmi i fundit

Taekwondo: ULQINAKËT TË SUKSESSHËM NË “TIRANA TROPHY 2018”

IMG_2620_resize

Në Tiranë u mbajtë turneu ndërkombëtarë “TiranaTrophy 2018”. Ky aktivitet sportiv mblodhi 450 garues nga tetë shtete. Klubi i Taekwonod-së Ulqini u paraqitë me 35 garues. Ekipi i Ulqinit shpallet kampionë në diciplinën e Formave, vendi i dytë në kategorinë e kadetëve të rinjë dhe grumbullojë 18 medalje të arta, 17 të argjendit dhe 8 të bronzit. Garuesi Hadi Resulbegu ... Read More »

Ulqin: „KARISMA“ SPONSOR I NDERIT I KB „ULQINI“

KK Ulcinj

Grupimi hotelerik „Karisma Hotels Adriatic Montenegro“ prej sot është sponsori i nderit i Klubit të Basketbollit „Ulqini“, njoftohet në konferencën për shtyp e cila u mbajt në hotelin „Long Beach Hotel Montenegro“. Përfaqësuesi i kësaj kompanisë Urosh Millovanoviq pas nënshkrimit të Memorandumit për bashkëpunim uroi që ky partneritet të jetë afat të gjatë. Sipas fjalëve të kryetarit të Komunës së ... Read More »

Fundjava sportive: TË SHTUNËN NË ULQIN DERBI NË BASKETBOLL

Kosarka, Basketboll

Këtë fundjavë klubet e Ulqinit kanë ndeshje të rëndësishme. Kështu të shtunën, me fillim në ora 18, në Ulqin takohen skuadra vendase me “Llovqenin” nga Cetina, në derbin e xhiros së 5 të Ligës së parë Erste në basketboll. “Të inkurajuar nga përkrahja e madhe e të gjithë strukturave të qytetit dëshirojmë të tregojmë se jemi skuadër më e mirë ... Read More »

Të dielën: Edicioni i 7-të i Maratonës së Pavarësisë Ulqin-Shkodër

maratona logo

Për të shtatin vit me radhë, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe Bashkinë e Shkodrës, organizon Maratonën e Pavarësisë Ulqin–Shkodër, të dielën, më 25 nëntor 2018. Këtë vit maratona zhvillohet në relacionin Ulqin-Shkodër, ndërsa nisja bëhet në orën 9:00, përballë godinës së Komunës së Ulqinit. Caku përfundimtar do të jetë Shkodra, ... Read More »

Basketboll: FITORE NË HERCEG NOVI PËR KREUN E TABELËS

Kosarka, Basketboll

Pas katër xhirove në Ligën e Parë në basketboll skuadra e „Ulqinit“ ndodhet në krye të tabelës. Me rezultatin 73:63 „Ulqini“ në Herceg Novi lehtë fitoi skuadrën vendase „Primorje“, gjegjësisht arriti fitoren e tretë me radhë. Në skuadrën fituese më i miri ishte Bris Xhons me 23 pikë të shënuara. Read More »

Fudboll: NDËRPRITET SERIA E SHKËLQYER, DISFATË NË NDESHJEN DERBI

Otrant

Pas serisë së ndeshjeve të shkëlqyera “Otrant Olimpiku” nuk pati fuqi për edhe një fitore. Në stadiumin në Plazhin e Madh ishin gati edhe pishtarët e tifozëve vendas, të cilat , sidoqoftë, u ndezën në fund të ndeshjes. Pra, në ndeshjen derbi të kësaj xhiro, Ulqinakë para tifozëve të vet humbën nga skuadra që kryeson renditjen në tabelë, “Mlladost Leshkopole”, ... Read More »

Fundjava sportive: BASKETBOLLISTËT PËR VENDIN E PARË, NË ULQIN DERBI FUTBOLLISTIK

Basketboll, Futboll, Kosarka, Fudbal

Basketbollistët e “Ulqinit” janë favoritë në ndeshjen e cila të shtunën luhet në Herceg Novi në xhiron e 4 të Ligës së parë ERSTE kundër skuadrës vendase “Primorje”, ndërsa fitorja do të ju siguronte vendin e parë në tabelë. Në xhiron e 17 të Ligës së Dytë futbollistët e “Otrant Olimpikut” do të tentojnë të shtunen të arrijnë edhe një ... Read More »

Futboll: FITORE E MADHE E OTRANT OLIMPIKUT NË KOTOR

Otrant - Bokelj

“Otrant Olimpiku” vazhdoi serinë e shkëlqyer të fitoreve në Ligën e Dytë të Malit të Zi. Në derbin e xhiros Ulqinakët në Kotor e mundën skuadrën vendase, Bokelin, me rezultatin 3:1. Përndryshe, Bokeli deri para kësaj ndeshje ishte në krye të tabelës. Në xhiron e ardhshme Otrant Olimpiku prapë luan ndeshjen derbi, në fushë të vet, kundër Mlladostit. Read More »

Basketboll: FITORE E MADHE E “ULQINIT”

Kosarka, Basketboll

Basketbollistët e “Ulqinit” fituan në derbin e xhiros së 3 të Ligës së Parë Erste në fushë të vet, skuadrën favorit “Sutjeska” nga Nikshiqi, me rezultatin 83:81. Në skuadrën fituese me 19 pikë u veçua Latkoviq, gjersa e përcolli Xhons me 17 pikë. “Falënderoj lojtarët tanë për një mbrëmje të shkëlqyer dhe fitore të madhe. Falenderim i veçantë i takon ... Read More »

Derbi për klubet e Ulqinit: SONTE BASKETBOLLISTËT, NESËR FUTBOLLISTËT

Ulcinj - Sutjeska

Këtë fundjavë klubet sportive nga Ulqini në basketboll dhe futboll luajnë ndeshjet derbi. Sonte, me fillim në ora 18, KK “Ulqin” në fushë të vet në xhiron e 3 të Ligës së Parë Erste në Basketboll takohet me skuadrën “Sutjeska” nga Nikshiqi. Të dielën, futbollistët e “Otrant Olimpikut” në Kotorr luajnë ndeshjen me të parën në tabelën e Ligës së ... Read More »

Scroll To Top