Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

Kualifikimet për Ligën e dytë: HUMBET FEDERALI

Federal

Në xhiron e tretë të barazhit për kualifikim në Ligën e dytë të Malit të Zi në futboll Federali ka humbur në Berane nga skuadra “Radniçki”, me rezultatin 2:0. Iskra nga Danillovgradi në këtë xhiro ishte e lirë. Tani të tre skuadrat, përndryshe fituese në Ligën Jugore, të Mesme dhe Veriore, kanë nga tre pikë. Në xhiron e ardhshme Radniçki ... Read More »

KK Albulena: NË VIJIM PËRGATITJET PËR KAMPIONATIN BALLKANIK

Karate klubi Albulena

Më 14 dhe 15 qershor, në Stamboll (Turqi), do të mbahet Kampionati ballkanik në karate për grupmosha të reja. Në këtë garë do të marrin pjesë dhe dy garues perspektiv nga Klubi i karatesë “Albulena”, Milosh Dragojeviq dhe Basri Sadikoviq. Me to në Turqi do të udhëtojë edhe një nga trajnerët e tyre, Jasmin Hot, i cili njëkohësisht është edhe ... Read More »

Nga mesi i qershorit: KAMPIONATI SHTETËROR I PESHKIMIT NËNUJOR

Podvodni ribolov

Klubi i Ulqini “Buna”(Bojana) dhe Federata e peshkimit sportiv në det këtë vit do të jenë organizatorët e Kampionatit të 4 shtetëror në peshkim nënujor. Është paralajmëruar që kjo garë do të mbahet në Ulqin më 15 qershor. Peshkimi nënujor është një nga disiplinat e peshkimit që momentalisht është hit në Mesdhe. Numri i njerëzve që vendosin të merren me ... Read More »

Futboll: FEDERALI FILLOI ME FITORE

Federal

Futbollistët e Federalit e nisën me sukses barazhin për kualifikim në Ligën e dytë të Malit të Zi. Ato në ndeshjen e luajtur të mërkurën në Ulqin, me golin e shënuar nga Gjovani Koçoviq, fituan skuadrën “Iskra” nga Danillovgradi me rezultatin 1:0. Në xhiron e parë skuadra “Iskra” para tifozëve të vet fitoi Radniçkin prej Beranes me rezultatin 2:1. Dy ... Read More »

Karate: SUMA DHE RAMA KAMPIONE STUDENTORE TË MALIT TË ZI

Karate klubi Ulqin

Ulqinaket Seida Suma dhe Antigona Rama janë shpallur kampione të Malit të Zi në Kampionatin studentor të mbajtur pak kohë më parë. Njëkohësisht bashkëqytetarja jonë Hantija Ibroçi është shpallur nënkampione. Ato janë kualifikuar në Kampionatin universitar botëror në karate i cili do të mbahet prej datës 18 deri më 22 qershor në Tivar. Read More »

Në QF “Causevic”: TURNEU PËR TË RINJ NË FUND TË QERSHORIT

Stadion Ulcinj, Stadiumi ne Ulqin, Fudbal, Futboll

Për të dytën herë me radhë Qendra e fitbollit “Causheviq” nga Ulqini nga 20-24.06. organizon Turneun ndërkombëtar të futbollit për gjeneratat 2002, 2003, 2004 dhe 2005, e që mban emrin “Trofeu Milan Milaninq”. Përveç afirmimit të mjeshtërisë së futbollit, të rinjve dhe yjeve të ardhshëm, theksi është në shoqërim, respekt të ndërsjellët, fer plej, njohjen e qytetit mikpritës, si dhe ... Read More »

Futboll: FEDERALI LUFTON PËR HYRJE NË LIGËN E DYTË

Federal

Futbollistët e Federalit, të cilët bindshëm e fituan Ligën e regjionit jugor të futbollit, do të luftojnë për kualifikim në Ligën e dytë me fituesit e Regjionit të mesëm dhe verior: me skuadrat Iskra nga Danilovgradi dhe Radnicki prej Berane. Dy skuadrat më të mira, mbas gjashtë xhirove dhe nga katër ndeshje të luajtura, sezonin e ardhshëm do të luajnë ... Read More »

Në kampionat në Nikshiq: SUKSES I KLUBIT “ULQINI”

Karate klub Ulqin

Dje, më 24 maj, në Nikshiq u mbajt Kampionati i Malit të Zi për fatosa, pionier dhe shpresa në karate.Kampion të Malit të Zi u shpallen: Sara Kollari, Yllëza Rama, Xhenisa Dervishaga (Kata ekipore), Yllëza Rama (Kata individuale), Ensar Marshiq (Kata individuale) dhe Diellëza Rama (Luftëra individuale). Poashtu, nënkampion të Malit të Zi u shpallen 5 garues në disiplina individuale ... Read More »

Kampionati i Malit të Zi në karate: SHKËLQEN ALBULENA

Karate klubi Albulena

Në Nikshiq të shtunën është mbajtur kampionati i Malit të Zi për fatosa, pionier dhe shpresa në kata dhe lufta. Klubi i karatesë “Albulena” është paraqitur me nëntë garues, dhe atë tre në kata dhe gjashtë në lufta.Rezultatet në Kata Ekipi i Albulenës në kata, e datëlindjes 2004-2005, ka fituar vendin e tretë. Këtë ekip e përbëjnë Faruk Hasanaga, i ... Read More »

Nga mesi i qershorit në “D’Olcinium”: GARA NË KAJTBORDING

Kite-2

Nga 14 deri më 17 qershor në plazhin D’Olcinium do të mbahet Kajtbording kup “Montenegro Open 2014”. Kjo garë, në të cilën do të marrin pjesë kajterët nga vendet e regjioni dhe Evropës, organizohet në bashkëpunim me Federatën e lundrimit të Malit të Zi. Për Ulqin, siç lajmërojnë organizatorët e kupës, është shumë e rëndësishme që këto gara mbahen në ... Read More »

Scroll To Top