Thursday , December 3 2020
Lajmi i fundit

Shkolla e futbollit “Federal”: VIJON REGJISTRIMI I ANËTARËVE TË RINJ

Xhemal Kapllanbegu, Federal

Këto ditë, në Shkollën e futbollit “Federal”, vijon regjistrimi i anëtarëve të rinj, të vitit të lindjes prej 2002 deri në 2008. Stërvitjet do të mbahen në fushën e “Federalit”, në afërsi të plazhit “Safari”, ndërsa transporti për të gjithë anëtarët është i siguruar. Trajner në këtë shkollë do të jetë Xhemal Kapllanbegu. Xhemali gjatë karrierës së tij ishte futbollistë ... Read More »

Basketboll: I RIU MEHMEDOVIQ NË TURQI

mehmeti

Pesëmbëdhjetë vjeçari Fatih Mehmedoviq është transferuar në Turqi, ku do të vazhdojë arsimimin e tij, si në basketboll ashtu edhe në shkollë, në shkollën e mesme “Kilicislan” nga Kajzeri, transmeton portali Kosarka.me. Mehmedoviq këtë sezon ka mbrojtur ngjyrat e seksionit të kadetëve të Klubit të basketbollit Jadran nga Ulqini, ndërsa në Kajseri do ti bashkëngjitet Kasalicës dhe Gjukoviqit, të cilët ... Read More »

Kik Boks: TË ARTË HAXHIMEHMETI DHE ISMAILI

Albulena

Të dielën, në Cetinë, është mbajtur gara internacionale në kik-boks “Trofej Prijestonice”, ku morën pjesë garuesit nga Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Shqipëria dhe Mali i Zi. Kik-boks klubi “Albulena” nga Ulqini në këtë garë u paraqit me katër garues, të cilët, në një konkurrencë të fortë, vazhduan me suksese. Trofeun, për kategorinë -86kg, në mënyrë spektakolare e fitoj Ahmet Haxhimehmeti. ... Read More »

Në San Marino: NUCULOVIQ I TETI NË EUROPË

Kilolozi

Kinologët nga Ulqini dhe Tivari kanë arritur rezultate të mira në Kampionatin evropian të sapo përfunduar për qentë zagar për lepur, të mbajtur në San Marino. Siç transmeton portali Jedro.me, Zagari malor malazez Saga-Gara e Sutormanit, e pronarit Marko Glavanoviq nga Tivari në konkurrencë shumë të fortë zuri vendin e gjashtë, ndërsa zagari Astra-Lisa i pronarit Petar Nuculloviq nga Ulqini ... Read More »

Tenis: VOZNIACKI VJEN NË ULQIN?

karolina vozniacki

Ish tenistja e parë në botë Karolina Vozniacki do të vijë nga mesi i prillit në Ulqin, shkruan “Dan”. Ajo, siç shkruan kjo gazetë, do të drejtojë skuadrën e Danimarkës në turneun e grupit të tretë të zonës Euro-afrikane të FED kupës, ndërsa do të qëndrojë në hotelin “Otrant”. Ky turne do të luhet nga 13 deri më 18 prill ... Read More »

Të enjten: HENDBOLLISTËT NDESHEN ME “RUDARIN”

Rukomet, Hendboll

Mbas një periudhe të gjatë, hendbollistët e Ulqinit nesër mbrëmë prapë luajnë para tifozëve të vet. Ato, në xhiron e 8 të Ligës së parë malazeze ndeshen me skuadrën e cila zë vendin e tretë në tabelë, Rudarin nga Plevla. Hendbollistët e Ulqinit prej shtatë ndeshjeve të luajtura deri tani, kanë realizuar një fitore, një barazim dhe pesë humbje. Read More »

Në Sukubinë: FORMOHET SHOQATA SPORTIVE “RINIA”

Sukobin 2

Me qëllim  nxitjen e të rinjve të merren më shumë me sport, të martën mbrëmje në Sukubinë është formuar Shoqëria sportive “Rinia”. Në kuvendin themelues ishin të pranishëm rreth 40 të rinj nga Sukubina. Për kryetar të shoqatës, e cila së shpejti do të regjistrohet si OJQ, është zgjedhur Edmond Kurti, nënkryetar është Riza Kurti, sekretar Shkelzen Cuca, ndërsa arkëtar ... Read More »

Pas fitores në Turneun kombëtar: SHQIPËRIA FTON DERVISHIN

image-9b56a65fe94a77cf253ed414840804a2f02f6a439768f7d023476ba0d3d3211b-V (1)

Emir Dervishi, kik-boksieri i mirënjohur nga Ulqini, sportisti i vitit 2014 në këtë komunë dhe dy herë radhazi kik boksieri më i mirë në Mal të Zi në peshën deri në 75 kg, nuk ndalon me suksese dhe përfaqësime të denja si në nivelin kombëtar, ashtu edhe në atë ndërkombëtar. Në turneun kombëtar të Shqipërisë, të mbajtur me 7 mars ... Read More »

Së shpejti: FILLON PUNË SHKOLLA E FUTBOLLIT “ULQINI”

Shkolla e futbollit Ulqini

Këtë të shtunë, më 14 mars, në Qendrën sportive “Causheviq” në Plazhin e madh, fillon me punë Shkolla e futbollit “Ulqini”. Të interesuarit mund të lajmërohen në numrin e telefonit: 067 819 894. Trajner në këtë shkollë do të jetë Halil Dali Truma. Truma është ish futbollist dhe trajner i suksesshëm i moshave të reja në klubet e Ulqinit, Otrant ... Read More »

BI: PËRPAROJNË PUNIMET NË MEDRESE, ME TË EDHE XHAMIA

Iskit

Në prani të një numri të madh të imamëve dhe besimtarëve, dje delegacioni prej 48 anëtarësh të Shoqatës për kulturë dhe arsim “Iskit” nga Stambolli ka vizituar punimet në Medresenë e femrave, ku ato janë donatorë. Turqit thanë se do të donin që së bashku me këtë objekt fetar-arsimor në Fushë të Ulqinit të ndërtohet edhe xhamia. Kryimami i Ulqinit ... Read More »

Scroll To Top