Monday , February 17 2020
Lajmi i fundit

Taekwondo: 10 MEDALJA TË ARTA PËR ULQININ

IMG_1548_resize

Të dielën me datë 30.11.2014 në Podgoricë u mbajt kupa e Malit të Zi për vitin 2014 në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë kampionat u paraqitën 9-të klube me mbi 150 garues. Klubi i Taekwondos-së Ulqini u paraqit me 11 garues të cilët patën këtë sukses. Gjithsej garuesit e KT Ulqinit fituan 13 medalje, prej tyre 10-të medalje të ... Read More »

Fundjava sportive: HUMBJE E BASHKETBOLLISTËVE DHE HENDBOLLISTËVE

Kosarka, Basketboll

Klubet nga Ulqini të cilët garojnë në nivelin më të lartë kanë humbur ndeshjet e tyre fundjavën e kaluar. Basketbollistët të shtunën, para tifozëve të vet, në xhiron e shtatë të Ligës së parë Erste në basketboll ishin më të dobët se skuadra “Teodo” 65:80. Ndërsa hendbollistët e “Berane 2003” kanë fituar të dielën në Mojkovac skuadrën e Ulqinit 31:25 ... Read More »

Maratona e pavarësisë: FITUES KOPRIVICA

Maratona e pavarsise, Maraton

Anëtari i klubit të atletikës “Mornar” nga Tivari, Dragolub Koprivica, është fitues i maratonës tradicionale ndërkombëtare të cilën me rastin e Ditës së flamurit shqiptar është mbajtur prej Ulqinit deri në Shkodër, na njofton kolegu Milan Knezheviq. Ai këtë aks, të gjatë 44 kilometër, e kaloi për dy orë, 38 minuta dhe 44 sekonda. Vrapuesve më të mirë i janë ... Read More »

Karate: ANTIGONA RAMA DHE MARKO DABOVIQ KAMPIONË TË MZ

Karate Klub Ulcinj, Karate Klubi Ulqin

Më 23 nëntor 2014 në Tivar u mbajt Kampionati i Karatesë së Malit të Zi për kadetë, juniorë dhe seniorë të rinj U21, në të cilin karateistët e Klubit të karatesë “Ulqini” u kurorëzuan me 7 medalje, prej tyre 2 të arta, 2 argjendta dhe 3 të bronzta. Në këtë Kampionat Klubi i karatesë “Ulqini” u paraqit me 9 garues. ... Read More »

Hendboll: BARAZIM ME PARTIZANIN

Rukomet, Hendboll

Hendbollistët e Ulqinit luajtën të marten para tifozëve të vet me Partizanin e Tivatit 21:21 (9:10), në ndeshjen e xhiros së tretë të Ligës së parë malazeze. Golashënuesit më të mirë në skuadrën ulqinake ishin Mirko Damjanoviq dhe Dejan Vasileviq me nga gjashtë gola. Kjo është pika e parë e hendbollistëve të Ulqinit në këtë sezon. Read More »

Sport: SUKSES GJYSMAK

Kosarka, Basketboll

Këtë të shtunë skuadrat sportive nga Ulqini në rangun më të lartë të garimit kanë arritur sukses gjysmak. Kështu basketbollistët në Xhiron e pestë të Ligës së parë Erste në basketboll para tifozëve të vet kanë fituar ekipin “Jednistvo” nga Bijelo Pole me rezultatin 96:88. Njëkohësisht, hendbollistët e Ulqinit kanë humbur në Plevla nga skuadra vendase, Rudar, me rezultatin 33:21 ... Read More »

Basketboll: MË NË FUND FITORE E ULQINIT

Basketboll, Kosarka

Mbas humbjes në dy ndeshjet e para në fillim të sezonit të sivjetmë në Ligën e parë Erste në basketboll, Ulqini të shtunën më në fund ka arritur fitore. Para tifozëve të vet, me rezultatin 86:77, është fituar skuadra “Llovqen” nga Cetina. Në xhiron e katërt, Ulqini në Rozhajë do të luaj kundër skudrës “Ibar”. Read More »

Basketboll: HUMBJE EDHE NË NIKSHIQ

Basketboll, Kosarka

Në xhiron e dytë të Ligës së parë Erste në basketboll, skuadra e Ulqinit ka humbur mbrëmë në Nikshiq nga Sutjeska me rezultatin 82:57. Vendasit dominuan gjatë të gjithë ndeshjes, përveç në pjesën e katërt, të cilën Ulqinakët e fituan me dy pikë diferencë (21:19). Në xhiron e radhës, Ulqini luan, më 1 nëntor, të shtunën, në fushën vendase, kundër ... Read More »

KH “Ulqin”: DO TË JEMI NË PJESËN E SIPËRME TË TABELËS

Nga Klubi i hendbollit “Ulqin” kanë deklaruar që dje nisën përgatitjet për sezonin e ardhshëm në Ligën e parë malazeze në hendboll për meshkuj, e cila fillon për më pak se tre javë. “Shpresojmë që do të jemi në pjesën e sipërme të tabelës, sepse kemi skuadër shumë cilësore, të përforcuar me disa lojtarë nga jashtë”, tha kryetari i klubit ... Read More »

Basketboll: FILLUAN ME HUMBJE NË SHTËPI

Në xhiron e parë të Ligës së parë Erste në basketboll Ulqini në fushën e vet mbrëmë humbi me rezultatin 67:63 nga skuadra e Zetës. Vendasit u nisën shumë mirë dhe në gjysmë të ndeshjes udhëhiqnin me 13 pikë diferencë. Por, mysafirët me lojë të mirë i kompensuan të gjitha në pjesën e dytë të lojës. Në xhiron e ardhshme, ... Read More »

Scroll To Top