Wednesday , August 4 2021
Lajmi i fundit

Në Plazhin e madh: NESËR FILLON FED KUP

karolina vozniacki

Në terrenet e Klubit të tenisit “Belvi” nesër do të fillojë turneu i Grupit të tretë të zonës euroafrikane të Fed kupës, i cili do të grumbulloj 13 skuadra përfaqësuese. Në grupet A, B dhe C do të jenë nga tre, ndërsa në grupin D katër skuadra. Orari do të jetë i njohur sot mbasi që në orën 13.30 të ... Read More »

Të dielën në Ulqin: TURNEU NDËRKOMBËTAR NË KARATE

Turneu ne Karate

Nga Karate klubi “Ulqin” është njoftuar se me rastin e Ditës së Ulqinit dhe 40-vjetorit të këtij kolektivi sportive, do të organizohet Turneu i XIV ndërkombëtar në karate “ULQINI OPEN 2015”. Gata do të mbahet të dielën, më 5 prill të vitit 2015, ndërsa në të do të marrin pjesë karateistët nga nëntë shtete. Sponsori gjeneral i turneut është komuna ... Read More »

Basketboll: EDON MOLLA NGA ULQINI I THOTË ‘PO’ KOSOVËS

Edon Molla

Edon Molla është ylli në ngritje në Ligën e Kolegjeve të basketbollit në Amerikë dhe shumë shpejt, djaloshin nga Ulqini mund ta shohim edhe në Ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA. Edonin mund ta shohim edhe në Përfaqësuesen e Kosovës, tani pas pranimit në FIBA dhe kjo e bën edhe më të veçantë 21 vjeçarin i cili ... Read More »

Shkolla e futbollit “Federal”: VIJON REGJISTRIMI I ANËTARËVE TË RINJ

Xhemal Kapllanbegu, Federal

Këto ditë, në Shkollën e futbollit “Federal”, vijon regjistrimi i anëtarëve të rinj, të vitit të lindjes prej 2002 deri në 2008. Stërvitjet do të mbahen në fushën e “Federalit”, në afërsi të plazhit “Safari”, ndërsa transporti për të gjithë anëtarët është i siguruar. Trajner në këtë shkollë do të jetë Xhemal Kapllanbegu. Xhemali gjatë karrierës së tij ishte futbollistë ... Read More »

Basketboll: I RIU MEHMEDOVIQ NË TURQI

mehmeti

Pesëmbëdhjetë vjeçari Fatih Mehmedoviq është transferuar në Turqi, ku do të vazhdojë arsimimin e tij, si në basketboll ashtu edhe në shkollë, në shkollën e mesme “Kilicislan” nga Kajzeri, transmeton portali Kosarka.me. Mehmedoviq këtë sezon ka mbrojtur ngjyrat e seksionit të kadetëve të Klubit të basketbollit Jadran nga Ulqini, ndërsa në Kajseri do ti bashkëngjitet Kasalicës dhe Gjukoviqit, të cilët ... Read More »

Kik Boks: TË ARTË HAXHIMEHMETI DHE ISMAILI

Albulena

Të dielën, në Cetinë, është mbajtur gara internacionale në kik-boks “Trofej Prijestonice”, ku morën pjesë garuesit nga Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Shqipëria dhe Mali i Zi. Kik-boks klubi “Albulena” nga Ulqini në këtë garë u paraqit me katër garues, të cilët, në një konkurrencë të fortë, vazhduan me suksese. Trofeun, për kategorinë -86kg, në mënyrë spektakolare e fitoj Ahmet Haxhimehmeti. ... Read More »

Në San Marino: NUCULOVIQ I TETI NË EUROPË

Kilolozi

Kinologët nga Ulqini dhe Tivari kanë arritur rezultate të mira në Kampionatin evropian të sapo përfunduar për qentë zagar për lepur, të mbajtur në San Marino. Siç transmeton portali Jedro.me, Zagari malor malazez Saga-Gara e Sutormanit, e pronarit Marko Glavanoviq nga Tivari në konkurrencë shumë të fortë zuri vendin e gjashtë, ndërsa zagari Astra-Lisa i pronarit Petar Nuculloviq nga Ulqini ... Read More »

Tenis: VOZNIACKI VJEN NË ULQIN?

karolina vozniacki

Ish tenistja e parë në botë Karolina Vozniacki do të vijë nga mesi i prillit në Ulqin, shkruan “Dan”. Ajo, siç shkruan kjo gazetë, do të drejtojë skuadrën e Danimarkës në turneun e grupit të tretë të zonës Euro-afrikane të FED kupës, ndërsa do të qëndrojë në hotelin “Otrant”. Ky turne do të luhet nga 13 deri më 18 prill ... Read More »

Të enjten: HENDBOLLISTËT NDESHEN ME “RUDARIN”

Rukomet, Hendboll

Mbas një periudhe të gjatë, hendbollistët e Ulqinit nesër mbrëmë prapë luajnë para tifozëve të vet. Ato, në xhiron e 8 të Ligës së parë malazeze ndeshen me skuadrën e cila zë vendin e tretë në tabelë, Rudarin nga Plevla. Hendbollistët e Ulqinit prej shtatë ndeshjeve të luajtura deri tani, kanë realizuar një fitore, një barazim dhe pesë humbje. Read More »

Në Sukubinë: FORMOHET SHOQATA SPORTIVE “RINIA”

Sukobin 2

Me qëllim  nxitjen e të rinjve të merren më shumë me sport, të martën mbrëmje në Sukubinë është formuar Shoqëria sportive “Rinia”. Në kuvendin themelues ishin të pranishëm rreth 40 të rinj nga Sukubina. Për kryetar të shoqatës, e cila së shpejti do të regjistrohet si OJQ, është zgjedhur Edmond Kurti, nënkryetar është Riza Kurti, sekretar Shkelzen Cuca, ndërsa arkëtar ... Read More »

Scroll To Top