Friday , January 22 2021
Lajmi i fundit

Në garën në Paris: PRODANOVIQ I PESTI NË BOTË

Nikola Prodanovic

Prej më 27 deri më 30 nëntor është mbajtur Kampionati botëror në Jujutsu në Paris. Anëtari i skuadrës malazeze në kategorinë deri në 85 kg, Ulqinaku Nikolla Prodanoviq, zuri vendin e pastë në konkurrencën tejet të fortë të luftëtarëve më të mirë në botë. Gjatë kësaj gare ai bëri gjashtë ndeshje, ku realizoi katër fitore dhe dy humbje. Nikolla Prodanoviq ... Read More »

Fundjava sportive: SUKSES I BASKETBOLLISTËVE, HUMBJE E HENDBOLLISTËVE

Basketboll, Kosarka

Basketbollistët e Ulqinit lehtësisht e arritën fitoren e katërt në sezon. Ato në xhiron e tetë të Ligës së parë Erste për basketbollistë para tifozëve të vet të shtunën fituan skuadrën e Danillovgradit 102:78 (26:21, 30:18, 25:15, 21:24). Në xhiron e ardhshëm, më 13 dhjetor, Ulqini në Herceg-Novi luan kundër skuadrës ABS Primorje. Ndërsa hendbollistët e Ulqinit kanë pësuar të ... Read More »

Taekwondo: 10 MEDALJA TË ARTA PËR ULQININ

IMG_1548_resize

Të dielën me datë 30.11.2014 në Podgoricë u mbajt kupa e Malit të Zi për vitin 2014 në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë kampionat u paraqitën 9-të klube me mbi 150 garues. Klubi i Taekwondos-së Ulqini u paraqit me 11 garues të cilët patën këtë sukses. Gjithsej garuesit e KT Ulqinit fituan 13 medalje, prej tyre 10-të medalje të ... Read More »

Fundjava sportive: HUMBJE E BASHKETBOLLISTËVE DHE HENDBOLLISTËVE

Kosarka, Basketboll

Klubet nga Ulqini të cilët garojnë në nivelin më të lartë kanë humbur ndeshjet e tyre fundjavën e kaluar. Basketbollistët të shtunën, para tifozëve të vet, në xhiron e shtatë të Ligës së parë Erste në basketboll ishin më të dobët se skuadra “Teodo” 65:80. Ndërsa hendbollistët e “Berane 2003” kanë fituar të dielën në Mojkovac skuadrën e Ulqinit 31:25 ... Read More »

Maratona e pavarësisë: FITUES KOPRIVICA

Maratona e pavarsise, Maraton

Anëtari i klubit të atletikës “Mornar” nga Tivari, Dragolub Koprivica, është fitues i maratonës tradicionale ndërkombëtare të cilën me rastin e Ditës së flamurit shqiptar është mbajtur prej Ulqinit deri në Shkodër, na njofton kolegu Milan Knezheviq. Ai këtë aks, të gjatë 44 kilometër, e kaloi për dy orë, 38 minuta dhe 44 sekonda. Vrapuesve më të mirë i janë ... Read More »

Karate: ANTIGONA RAMA DHE MARKO DABOVIQ KAMPIONË TË MZ

Karate Klub Ulcinj, Karate Klubi Ulqin

Më 23 nëntor 2014 në Tivar u mbajt Kampionati i Karatesë së Malit të Zi për kadetë, juniorë dhe seniorë të rinj U21, në të cilin karateistët e Klubit të karatesë “Ulqini” u kurorëzuan me 7 medalje, prej tyre 2 të arta, 2 argjendta dhe 3 të bronzta. Në këtë Kampionat Klubi i karatesë “Ulqini” u paraqit me 9 garues. ... Read More »

Hendboll: BARAZIM ME PARTIZANIN

Rukomet, Hendboll

Hendbollistët e Ulqinit luajtën të marten para tifozëve të vet me Partizanin e Tivatit 21:21 (9:10), në ndeshjen e xhiros së tretë të Ligës së parë malazeze. Golashënuesit më të mirë në skuadrën ulqinake ishin Mirko Damjanoviq dhe Dejan Vasileviq me nga gjashtë gola. Kjo është pika e parë e hendbollistëve të Ulqinit në këtë sezon. Read More »

Sport: SUKSES GJYSMAK

Kosarka, Basketboll

Këtë të shtunë skuadrat sportive nga Ulqini në rangun më të lartë të garimit kanë arritur sukses gjysmak. Kështu basketbollistët në Xhiron e pestë të Ligës së parë Erste në basketboll para tifozëve të vet kanë fituar ekipin “Jednistvo” nga Bijelo Pole me rezultatin 96:88. Njëkohësisht, hendbollistët e Ulqinit kanë humbur në Plevla nga skuadra vendase, Rudar, me rezultatin 33:21 ... Read More »

Basketboll: MË NË FUND FITORE E ULQINIT

Basketboll, Kosarka

Mbas humbjes në dy ndeshjet e para në fillim të sezonit të sivjetmë në Ligën e parë Erste në basketboll, Ulqini të shtunën më në fund ka arritur fitore. Para tifozëve të vet, me rezultatin 86:77, është fituar skuadra “Llovqen” nga Cetina. Në xhiron e katërt, Ulqini në Rozhajë do të luaj kundër skudrës “Ibar”. Read More »

Basketboll: HUMBJE EDHE NË NIKSHIQ

Basketboll, Kosarka

Në xhiron e dytë të Ligës së parë Erste në basketboll, skuadra e Ulqinit ka humbur mbrëmë në Nikshiq nga Sutjeska me rezultatin 82:57. Vendasit dominuan gjatë të gjithë ndeshjes, përveç në pjesën e katërt, të cilën Ulqinakët e fituan me dy pikë diferencë (21:19). Në xhiron e radhës, Ulqini luan, më 1 nëntor, të shtunën, në fushën vendase, kundër ... Read More »

Scroll To Top