Wednesday , September 23 2020
Lajmi i fundit

Hendboll: BARAZIM ME PARTIZANIN

Rukomet, Hendboll

Hendbollistët e Ulqinit luajtën të marten para tifozëve të vet me Partizanin e Tivatit 21:21 (9:10), në ndeshjen e xhiros së tretë të Ligës së parë malazeze. Golashënuesit më të mirë në skuadrën ulqinake ishin Mirko Damjanoviq dhe Dejan Vasileviq me nga gjashtë gola. Kjo është pika e parë e hendbollistëve të Ulqinit në këtë sezon. Read More »

Sport: SUKSES GJYSMAK

Kosarka, Basketboll

Këtë të shtunë skuadrat sportive nga Ulqini në rangun më të lartë të garimit kanë arritur sukses gjysmak. Kështu basketbollistët në Xhiron e pestë të Ligës së parë Erste në basketboll para tifozëve të vet kanë fituar ekipin “Jednistvo” nga Bijelo Pole me rezultatin 96:88. Njëkohësisht, hendbollistët e Ulqinit kanë humbur në Plevla nga skuadra vendase, Rudar, me rezultatin 33:21 ... Read More »

Basketboll: MË NË FUND FITORE E ULQINIT

Basketboll, Kosarka

Mbas humbjes në dy ndeshjet e para në fillim të sezonit të sivjetmë në Ligën e parë Erste në basketboll, Ulqini të shtunën më në fund ka arritur fitore. Para tifozëve të vet, me rezultatin 86:77, është fituar skuadra “Llovqen” nga Cetina. Në xhiron e katërt, Ulqini në Rozhajë do të luaj kundër skudrës “Ibar”. Read More »

Basketboll: HUMBJE EDHE NË NIKSHIQ

Basketboll, Kosarka

Në xhiron e dytë të Ligës së parë Erste në basketboll, skuadra e Ulqinit ka humbur mbrëmë në Nikshiq nga Sutjeska me rezultatin 82:57. Vendasit dominuan gjatë të gjithë ndeshjes, përveç në pjesën e katërt, të cilën Ulqinakët e fituan me dy pikë diferencë (21:19). Në xhiron e radhës, Ulqini luan, më 1 nëntor, të shtunën, në fushën vendase, kundër ... Read More »

KH “Ulqin”: DO TË JEMI NË PJESËN E SIPËRME TË TABELËS

Nga Klubi i hendbollit “Ulqin” kanë deklaruar që dje nisën përgatitjet për sezonin e ardhshëm në Ligën e parë malazeze në hendboll për meshkuj, e cila fillon për më pak se tre javë. “Shpresojmë që do të jemi në pjesën e sipërme të tabelës, sepse kemi skuadër shumë cilësore, të përforcuar me disa lojtarë nga jashtë”, tha kryetari i klubit ... Read More »

Basketboll: FILLUAN ME HUMBJE NË SHTËPI

Në xhiron e parë të Ligës së parë Erste në basketboll Ulqini në fushën e vet mbrëmë humbi me rezultatin 67:63 nga skuadra e Zetës. Vendasit u nisën shumë mirë dhe në gjysmë të ndeshjes udhëhiqnin me 13 pikë diferencë. Por, mysafirët me lojë të mirë i kompensuan të gjitha në pjesën e dytë të lojës. Në xhiron e ardhshme, ... Read More »

Nis liga e basketbollit: NESËR ME ZETEN

Basketboll, Kosarka

Mbas gati pesë muajsh pauzë fillojnë takimet në Ligën e parë Erste të Malit të Zi për basketbollistë. Skuadra e Ulqinit do të takohet nesër mbrëma, në ora 18, para tifozëve të vet, me skuadrën e Zetes. Gara në ligat e hendbollit në konkurrencën e femrave dhe meshkujve do të fillojnë më 08/09.11.2014. Read More »

KB ULQIN: DËSHTOI TRANSFERTA E MILLOSHEVIQIT, VJEN GJOKOVIQ

Nikola Djokovic, Nikolla Gjokoviq, Basketboll, Kosarka

Edhe pse tentativa e Ulqinit rreth transferimit të Dushan Millosheviq ishte praktikisht çështje e përfunduar, nga ardhja e ish lojtarit të skuadrave “Teodo” dhe “Crnokosa” në skuadrën e Momo Millatoviqit nuk do të ketë asgjë. Në vend të tij Ulqinakët arritën marrëveshjen me Nikolla Gjokoviq, i cili vjen nga skuadra e “Vllaznisë” së Shkodrës, me të cilën vitin e kaluar ... Read More »

Hendboll: LAZOVIQ NË ULQIN

rukomet Ulcinj, hendboll Ulqin

Anëtarja e njohur e përfaqësueses së Malit të Zi Suzana Lazoviq ka vizituar këtë fundjavë Klubin e hendbollit për femra „Ulqin“. Qëllimi i kësaj vizitë, siç njoftojnë nga klubi, ishte promovimi i hendbollit për femra edhe në këtë komunë. Përndryshe, anëtarja 22 vjeçare e përfaqësueses së hendbollit të Malit të Zi tashmë është hendbolliste me shumë eksperiencë e cila së ... Read More »

Fitness klub Massage: ME STËRVITJE DERI TEK SHËNDETI

Srdjan Kuzman

Nga Fitness klubi “Massage” është njoftuar që sezoni i stërvitjes 2014-2015 fillon me një tetor. Siç thuhet, përveç aerobisë, zumbës dhe jogës këtë vit programi do të zgjerohet me ushtrime të gjimnastikës korrektuese për fëmijë të moshës parashkollore dhe shkollore. “Të gjithë prindërit e interesuar mund ti lajmërohen fizioterapistit Srgjan Kuzman i cili do të udhëheq stërvitjet në numrin e ... Read More »

Scroll To Top