Monday , July 13 2020
Lajmi i fundit

Premier liga në shah: BECI HAPI GARËN

Sah, Shah

Në hotelin “Olimpik” në Ulqin të shtunën ka filluar Premier liga në shah, gara më e fortë ekipore e shahut në vend në të cilën marrin pjesë 10 klube, njoftohet nga Federata e Malit të Zi e shahut. Turneun e hapi nënkryetari i Komunës së Ulqinit Safet Beci, ndërsa pjesëmarrësit i përshëndetën drejtori i Ndërmarrjes hotelerike-turistike “Riviera e Ulqinit” Radomir-Mikan ... Read More »

Në Plazhin e madh: FILLOI “TURNEU I MIQËSISË”

Stadion Ulcinj, Stadiumi ne Ulqin, Fudbal, Futboll

Në Plazhin e madh sot filloi “Turneu i miqësisë” në futboll dhe mini përgatitjet për moshat e reja. “Pjesëmarrësit nga shtetet e regjionit dhe Mali i Zi do të kenë mundësinë që përveç ndeshjeve dhe stërvitjeve të shfrytëzojnë detin dhe motin e bukur për larje, ndërsa kush tregon interesim mund ta ndjek dhe shkollën e notit”, tha organizatori i këtij ... Read More »

Zyrtare: RUDOVIQ NË PSV AJNDHOVEN

Angjello Rudoviq 1

Tetëmbëdhjetë vjeçari nga Ulqini, përfaqësues i skuadrës së të rinjve të Malit të Zi, Angjello Rudoviq, ka nënshkruar kontratën me ekipin holandez PSV Ajndhoven. Rudoviq ishte në provë në skuadrën holandeze për një muaj, e për këtë kohë ka kënaqur drejtuesit e skuadrës, kështu që e nënshkroi kontratën për një vit, me mundësi të zgjatjes edhe për tre vite tjera. ... Read More »

Federal: PA PARA NUK MUNDEMI NË LIGËN E DYTË

Federal

“Simpatizues të klubit, ju njoftojmë se, për shkak të pamundësisë për të gjetur mjetet financiare, Federali nuk do të luaj sezonin e ardhshëm në Ligën e Dytë”, njoftohet sot në faqen zyrtare të FB të këtij klubi nga Ulqini. E hëna ishte afati i fundit që të kryhet regjistrimi i futbollistëve për sezonin 2014/2015, gjegjësisht deri atëherë ka zgjatur afati ... Read More »

Futboll: PSV PRET RUDOVIQIN

Andjelo Rudovic, Angjello Rudoviq

Siç është lajmëruar më herët anëtari i përfaqësueses së Malit të Zi për të rinj dhe ish lojtari i Mogrenit Angjello Rudoviq do të jetë lojtarë i ri i PSV-së nga Holanda, njoftojnë mediet malazeze. Rudoviq tash një kohë qëndron në Holandë, ndërsa drejtuesit e PSV-së janë të kënaqur me talentin e tij, kështu që këto ditë mund të nënshkruaj ... Read More »

Shkodran Mustafi: SHQIPTARI I PARË KAMPION BOTE

Shkodran Mustafi

Shkodran Mustafi është lojtari i parë shqiptar që fiton medaljen e artë në një Kampionat Botëror. Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi, me origjin nga Gostivari, ka arritur të shijojë suksesin më të madh të një shqiptari në një Kampionat Botëror. Anëtari i përfaqësueses së Gjermanisë u shpall kampion në Botërorin e Brazilit. Shkodrani luajti në tri ndeshje për gjermanët në këtë ... Read More »

Futboll: ULQINAKU PRANË PSV-së

Rudovic, Rudoviq

Angjello Rudoviq ndodhet në prag të kalimit në skuadrën holandeze PSV. Mesfushori i shkëlqyer i Mogrenit të Budvës gjendet në provë në Ajndhoven, e sipas raportimit të medieve vendase, drejtuesit e skuadrës janë shumë të kënaqur me atë çfarë tregoi 18 vjeçari nga Ulqini. “Klubit ia dorëzova regjistrin me emrat e lojtarëve të cilat do të kisha dëshirë ti kem ... Read More »

Tenis: CUNGU FITUES I TURNEUT NË FRANCË

Rrezart Cungu

Prej më 21 deri më 29 qershor në Avignon, në Francë, është mbajtur ETA turneu i kategorisë së parë “Pont des Générations” për moshën deri në 16 vjeç. Në këtë turne ka marrë pjesë edhe tenisti nga Ulqini Rrezart Cungu i cili ka përfunduar turneun duke fituar trofeun e dyfishtë. Mbasi që të shtunën së bashku me partnerin e tij ... Read More »

Scroll To Top