Sunday , February 17 2019
Lajmi i fundit

Fundjava sportive: ULQINAKËT KUNDËR SKUADRAVE NGA BOKA

Hendboll Ulqin, Rukomet Ulcinj

Basketbollistët e Ulqinit, për herë të parë me trajnerin e ri Momir Millatoviq, do të provojnë të arrijnë fitore në Herceg-Novi. Gjegjësisht, ato në xhiron e gjashtë të Ligës së parë Erste të basketbollit takohen me ekipin vendas ABS Primorje. Ndërsa hendbollistët e Ulqinit këtë të shtunë do të jenë mysafirë në Tivat. Ato në xhiron e tretë të Ligës ... Read More »

Ndryshim në stolin e KB “Ulqin”: MILATOVIQ TRAINER I RI

Momir Millatoviq është trajner i ri i basketbollistëve të Ulqinit. Millatoviq në stol do ta zëvendësoi Millosav Shushiqin i cili u shkarkua mbas humbjes së Ulqinakëve të shtunën në fushën e vet nga skuadra e “Jedinstvo” nga Bijello Pole. Ulqini në pesë ndeshjet e para ka humbur tre ndeshje, ndërsa është eliminuar në një të tetën e Kupës nga Zeta ... Read More »

Gjysmë sukses: HENDBOLLISTËT FITUAN, BASKETBLLISTËT HUMBËN

Latkovic, Basketboll, Kosarka

Hendbollistët e Ulqinit kanë fituar të shtunën në mbrëmje para tifozëve të vet skuadrën e Sutjeskes nga Nikshiqi me rezultatin 25:18 (12:10). Lojtarët vendas kanë dominuar gjatë tërë ndeshjes dhe kanë shënuar fitoren e parë në garën e sivjetme të Ligës së parë të Malit të Zi për hendbollistë. Golat për ekipin nga Ulqini i shënuan Vasileviq dhe Krivokapiq nga ... Read More »

Fundjava sportive: PARA TIFOZËVE TË VET

73184_4805206413006_2091260563_n

Këtë fundjavë ekipet sportive nga Ulqini luajnë para tifozëve të vet. Basketbollistët e Ulqinit do të ndeshen në xhiron e pestë të Ligës së parë Erste të basketbollit me ekipin e “Jadranit” nga Bijello Pole, derisa hendbollistët në xhiron e dytë të Ligës së parë malazeze do të luajnë me ekipin e “Sutjeskës” nga Nikshiqi. Futbollistët e Federalit janë të ... Read More »

Basketboll, Kupa e Malit të Zi: ELIMINOHET ULQINI

Basketbollistët e Zeta 2011 kanë arritur të kualifikohen në çerekfinale të Kupës së Malit të Zi me fitore ndaj Ulqini në sallën “Rex” në Podgoricë me rezultatin 82:69. Skuadra e Zetes shkoj me 5 pikë diferencë në pushimin e gjysmës së lojës, ndërsa goditjen përfundimtare lojtarëve të Ulqini ja dhanë në pjesën e tretë kur arritën 14 pikë diferencë. Më ... Read More »

Handboll: ULQINAKET BARAZIM ME BESEN

Handbollistet e Ulqinit kanë luajtur të martën në mbrëmje ndeshjen miqësore me ekipin e „Besës” nga Peja. Ndeshja përfundoj në barazim 28:28, që është sukses i madh për skuadrën e re të Ulqinit nëse dihet që Pejanët marrin pjesë në garat evropiane. Për ndryshe, në xhiron e parë të Ligës malazeze të hendbollit skuadra e Ulqinit ishte e lirë. Këtë ... Read More »

Basketboll: ULQINI FITOI NË BIJELLO POLE

Latkovic, Basketboll, Kosarka

Basketbollistët e Ulqinit e kanë barazuar bilancin në pjesën e deritashme të garës në Ligën e parë Erste të basketbollit. Ato të dielën, në Bijello Pole, fituan skuadrën vendase Centar me rezultatin 80:62, gjegjësisht arritën fitoren e dytë në gjithsej katër ndeshje të luajtura deri tani. Ulqinakët mbas pjesës së parë të barazuar, me lojë të shkëlqyer në pjesën e ... Read More »

Futboll: FEDERALI PRAPË BINDSHËM

Në ndeshjen e fundit të pjesën e fundit të sezonit vjeshtor të Regjionit jugor të futbollit, Federali para tifozëve të vet të dielën thellësisht e ka fituar, me rezultatin 4:1, ekipin e Slloges nga Radoviqi. Golat për Ulqinakët i shënuan Mollabeqiri dy, ndërsa Alloviq dhe Peraziq nga një. Këtë pjesë të kampionatit futbollistët e Federalit e kanë kryer në mënyrë ... Read More »

Nis liga e hendbollit: ULQINI I LIRË NË XHIRON E PARË

Të shtunën fillon gara në Ligën e parë të Malit të Zi për hendbollist. Në xhiron e parë hendbollistët e Ulqinit janë të lirë. Çiftet në tre ndeshje janë Boka – Budvanska riviera, Sutjeska-Danilovgrad dhe Mojkovac – Lovqen. Ulqini këtë sezon ka sjellë disa përforcime, kështu që me këtë ekip do të konkurrojë për majën e klasifikimit të ligës së ... Read More »

Scroll To Top