Friday , October 18 2019
Lajmi i fundit

Numrat: 202 DITË PËR LEJE NDËRTIMI

Gradjevinske dozvole, Leje ndertimi, plani, Arhitektura

Vetëm në komunën e Kollashinit pritet më shumë për leje ndërtimi sesa në Ulqin. Të dhënat zyrtare të Ministrisë së zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit kanë treguar që në Ulqin për të nisur në mënyrë të ligjshme punimet për ndërtimin e objektit mesatarisht duhet të pritet 202 ditë. Kjo është gati shtatë herë më shumë se afati ligjor i cili ... Read More »

Fudboll: HUMBJA E PARË E FEDERALIT

Stadiumi, Stadion, Futboll, Fudbal

Në ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor të Regjionit jugor të futbollit, Federali i Ulqinit ka humbur në Tivar nga vendasit e Hajdukut me rezultatin 4:3. Golat për Ulqinakët i kanë shënuar Axhemoviq, Mollabeqiri dhe Alibegu. Pavarsisht kësaj humbje të vetme, Federali bindshëm është në vendin e parë në tabelë të kësaj gare. Në këtë ligë përveç Federalit dhe Hajdukut ... Read More »

Rezultati i sportistëve: GJYSMË-SUKSES

Hendbollistët e Ulqinit kanë fituar të enjten në xhiron e katërt të Ligës së pare të Malit të Zi skuadrën “Mojkovac” 34:30 dhe kanë shënuar fitoren e dytë në garën e sivjetme. Gol shënuesi më i mirë ishin Vasileviq me 13 dhe Stankoviq me 9 gola. Ndërsa basketbollistët e Ulqinit kanë shënuar dhe humbjen e pestë këtë sezon. Ato të ... Read More »

Të rejat nga FK “Massage”: ZUMBA TRE HERË NË JAVË

Massage banner

Në Fitnes klubin “Massage” Ulqin tre here në javë është mysafirë i vetmi instruktor i licencuar I Zumbes në Mal të Zi Jovana Mihaleviq, të cilën e ndihmon bashkëvendësja jonë Hana Resulbegoviq.Zumba fitnes paraqet orët e vallëzimit të cilët, përveç se janë argëtues, e sjellin trupin tuaj në formë të mirë. Zumba fitnes është stërvitje e maskuar në argëtim- ushtrime ... Read More »

Fundjava sportive: BASKETBOLLISTËT DHE HENDBOLLISTËT NË SHTËPI, FUTBOLLISTËT NË TIVAR

73184_4805206413006_2091260563_n

Këtë të diel, në të njëjtën kohë, në ora 18, para tifozëve të vet do të luajnë basketbollistët dhe hendbollistët e Ulqinit. Në xhiron e 7 të Ligës së parë Erste për basketbollistë Ulqinakët luajnë me skuadrën “Lovqen”, ndërsa hendbollistët ndeshen me ekipin “Mojkovac”. Në xhiron e 12, të fundit të sezonit të vjeshtës të kampionatit të Regjionit jugor të ... Read More »

Kupa Pavarësia: PRISHTINA FITUESE, FEDERALI NDALET NË GJYSËMFINALE

Prishtina është fituesja e edicionit të pestë të “Kupës Pavarësia”. Klubi i kryeqytetit të Kosovës arriti të mundë në finalen e Vlorës, Flamurtarin me rezultatin 8-7 nga pika e bardhë. Në ndeshjen e parë gjysmëfinale, Federali humbi nga Flamurtari i Vlorës me rezultatin 2:0. Edhe pse eksperienca dhe kualiteti ishin në anën e futbollistëve nga Vlora, të cilët garojnë në ... Read More »

Federali prapë dominues: FITORE E LEHTË NDAJ ORJENIT

Stadiumi, Stadion, Futboll, Fudbal

Futbollistët e Federalit fituan të dielën, në xhiron e 11 të Regjionit jugor të futbollit, para tifozëve të vet, me rezultatin 2:0, skuadrën e Orjenit. Golat për vendasit i shënuan Gurzakoviq dhe Alibegu. Federal udhëheq bindshëm në tabelën e “beton ligës” me 27 pikë, gjegjësisht me nëntë fitore. Në dy xhiro skuadra jonë ishte e lirë. Read More »

Humbja e basketbollistëve dhe hendbollistëve: MË TË MIRË EKIPET NGA BOKA

Basketbollistët dhe hendbollistët e Ulqinit kanë humbur të shtunën në ndeshjet e luajtura kundër skuadrave nga Boka e Kotorrit. Në Herceg Novi Ulqinakët humbën nga ABS Primorje me rezultatin 69:59. Në skuadrën e miqve më të mirë ishin Vuhaçiq me 17, Medenica me 12 dhe Latkoviq me 10 pikë të shënuara. Humbje shënuan dhe hendbollistët në Tivat. Ato humbën me ... Read More »

Fundjava sportive: ULQINAKËT KUNDËR SKUADRAVE NGA BOKA

Hendboll Ulqin, Rukomet Ulcinj

Basketbollistët e Ulqinit, për herë të parë me trajnerin e ri Momir Millatoviq, do të provojnë të arrijnë fitore në Herceg-Novi. Gjegjësisht, ato në xhiron e gjashtë të Ligës së parë Erste të basketbollit takohen me ekipin vendas ABS Primorje. Ndërsa hendbollistët e Ulqinit këtë të shtunë do të jenë mysafirë në Tivat. Ato në xhiron e tretë të Ligës ... Read More »

Ndryshim në stolin e KB “Ulqin”: MILATOVIQ TRAINER I RI

Momir Millatoviq është trajner i ri i basketbollistëve të Ulqinit. Millatoviq në stol do ta zëvendësoi Millosav Shushiqin i cili u shkarkua mbas humbjes së Ulqinakëve të shtunën në fushën e vet nga skuadra e “Jedinstvo” nga Bijello Pole. Ulqini në pesë ndeshjet e para ka humbur tre ndeshje, ndërsa është eliminuar në një të tetën e Kupës nga Zeta ... Read More »

Scroll To Top