Saturday , September 21 2019
Lajmi i fundit

Basketboll: ULQINI FITOI NË BIJELLO POLE

Latkovic, Basketboll, Kosarka

Basketbollistët e Ulqinit e kanë barazuar bilancin në pjesën e deritashme të garës në Ligën e parë Erste të basketbollit. Ato të dielën, në Bijello Pole, fituan skuadrën vendase Centar me rezultatin 80:62, gjegjësisht arritën fitoren e dytë në gjithsej katër ndeshje të luajtura deri tani. Ulqinakët mbas pjesës së parë të barazuar, me lojë të shkëlqyer në pjesën e ... Read More »

Futboll: FEDERALI PRAPË BINDSHËM

Në ndeshjen e fundit të pjesën e fundit të sezonit vjeshtor të Regjionit jugor të futbollit, Federali para tifozëve të vet të dielën thellësisht e ka fituar, me rezultatin 4:1, ekipin e Slloges nga Radoviqi. Golat për Ulqinakët i shënuan Mollabeqiri dy, ndërsa Alloviq dhe Peraziq nga një. Këtë pjesë të kampionatit futbollistët e Federalit e kanë kryer në mënyrë ... Read More »

Nis liga e hendbollit: ULQINI I LIRË NË XHIRON E PARË

Të shtunën fillon gara në Ligën e parë të Malit të Zi për hendbollist. Në xhiron e parë hendbollistët e Ulqinit janë të lirë. Çiftet në tre ndeshje janë Boka – Budvanska riviera, Sutjeska-Danilovgrad dhe Mojkovac – Lovqen. Ulqini këtë sezon ka sjellë disa përforcime, kështu që me këtë ekip do të konkurrojë për majën e klasifikimit të ligës së ... Read More »

Fitore e lehtë e Federalit në Tivar: SLOGA RIVALE E PABARABARTË

Futbollistët e Federalit kanë fituar të dielën në Tivar ekipin e vendasve të „Slogës“ me rezultatin 5:1. Golat për skuadren e Ulqinit i shënuan nga dy Mollabeqiri dhe Gurzakoviq, ndërsa një Axhemoviq. Federali bindshëm udhëheq në tabelën e Regjionit jugor të futbollit me 21 pikë, gjegjësisht me shtatë fitore nga të gjitha ndeshjet e luajtura deri tani. Read More »

Sukses i Ulqinakut: DURAKU TRAJNER NË MALAJZI

Federata e Futbollit Selangor (Persatuan Bolasepak Selangor) ka nënshkruar kontratën me ish futbollistin e njohur Mehmet Duraku i cili nga pozicioni i trajnerit do të udhëheq skuadrën në sezonin e ardhshëm të Super ligës së Malajzisë. Ish futbollisti Australian me prejardhje nga Ulqini ka nënshkruar kontratën para dy ditëve dhe do të filloj punën me 15 nëntor. Mehmeti nuk është ... Read More »

Skuadrat e Ulqinit në fundjavë: BASKETBOLLISTËT NË NIKSHIQ, FUTBOLLISTËT NË TIVAR

Në xhiron e tretë të Ligës së parë Erste të basketbollit “Ulqini” do të jetë mysafirë i “Sutjeskës” nga Nikshiqi. Mbas dy xhirove ekipi ndodhet në vendin e katërt me tre pikë, një fitore dhe një humbje. Në xhiron e ardhshme të Regjionit jugor të futbollit Federali do të jetë mysafirë i “Sllogës” nga Tivari i moçëm. Federali deri tani ... Read More »

Basketboll: ULQINI FITOI TEODON

Basketbollistët e Ulqinit fituan të dielën mbrëmje para tifozëve të vet Teodon nga Tivati 79:72, në ndeshjen e xhiros së dytë të ERSTE Ligës së parë të Malit të Zi. Në xhiron e parë Ulqini në Rozhaje humbi nga Ibar me gjysmë koshi diferencë, që do të thotë që skuadra nga Ulqini në garën e deritashme ka bilancin një fitore ... Read More »

Scroll To Top