Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

Atletikë: JEVTIQ NË PËRGATITJE NË ULQIN

Ndër qindra sportistë që këto ditë përgatiten në Ulqin, gjenden dhe 33 atletë nga Serbia. Ndër to emri më i njohur është Olivera Jevtiq, atletja më e njohur nga ky vend. Ulqini, përndryshe, tash dy dekada është vendi i preferuar për përgatitjen e kësaj atlete. Përveç stërvitjes në terrenet e Plazhit të madh dhe vrapimit pranë detit, ajo shpesh ushtron ... Read More »

Mirënjohje për trajnerin e Ulqinit: MILATOVIQ UDHËHEQ BASKETBOLLISTET

Trajneri i mirënjohur Momir Millatoviq, i cili për momentin kryen funksionin e trajnerit të Klubit të basketbollit Ulqin, do të jetë trajneri i përfaqësueses së Malit të Zi të basketbollit për femra, kanë lajmëruar Vijesti. Thuhet që Millatoviq ka arritur marrëveshjen me zyrtarët e Federatës së basketbollit dhe në funksionin e trajnerit të përfaqësueses do ta zëvendësoj Miodrag Baletiqin, të ... Read More »

Atletika: ULQINI BAZË PËR PËRGATITJE

Stadiumi, Stadion, Futboll, Fudbal

Baza e sivjetshme për përgatitje të atletëve të Malit të Zi janë Ulqini dhe Tivari, është lajmëruar nga Federata malazeze e atletikës. Është theksuar që përgatitjet për sezonin e ardhshëm atletik kanë filluar para shtatë ditëve dhe që do të zgjasin deri në fund të këtij muaj. Në Ulqin, përveç të tjerëve, në përgatitje 15 ditore ndodhet atletja më e ... Read More »

Ulqin: U MAJT GARA NË VRAPIM

Rezultatet e garës në vrapim: Kategoria e pionierëve të ri 2001 dhe më të ri – sportistët aktiv 1.Suard Kodra Klubi i Atletikës Shkodra 2.Nikola Talijan-KA Jasenica 3.Branko Basadiq-KA Jasenica Kategoria e pioniereve të reja aktive 2001 dhe më të reja: 1.Sofija Bankoviq(KA Jasenica) 2.Tijana Dimiq(KA Jasenica) Kategoria e pionierëve të rinj të Ulqinit 2001 dhe më të rinj: 1.Arijanit ... Read More »

Futboll: NGA 20 JANARI TURNEU NË PLAZHIN E MADH

Velika plaza, Plazhi i madh

Qendra e futbollit Causheviq” nga 20 janari organizon turneun katërditor për pionier (viti i lindjes 1999 dhe më të ri) dhe për kadetë (1998 dhe më të ri) në kuadër të përgatitjeve dimërore të futbollistëve. “Dëshira jonë është që me këtë turne moshat e reja nga klubet e Malit të Zi, Serbisë, Shqipërisë dhe Bosnjes dhe Hercegovines të fitojnë eksperienca ... Read More »

Me 10 janar: GARA E TRETË NDËRKOMBËTARE

Ulcinj,_Montenegro_-_Sept._2010

Shoqata sportive-rekreative “Belvi” dhe OJQ “Ulqin sport”, nën kujdesin e Komunës së Ulqinit, Federatës së atletikës të Malit të Zi dhe OT Ulqin do të organizojnë Garën e 3 ndërkombëtare “Ulqin 2014” më 10 janar të vitit 2014 me fillim në ora 15 para ndërtesës së Komunës së Ulqinit. Gara mbahet në konkurrencën e femrave dhe meshkujve dhe atë në ... Read More »

Komuna e Ulqinit: U NDANË ÇMIMET PËR SPORTISTËT DHE KLUBET

Në organizim të Sekretariatit për Administratë dhe veprimtari shoqërore, në sallën e Kuvendit komunal me date 30.12.2013 vit u organizua ceremonia e ndarjes së çmimeve për sportistët dhe klubet sportive të komunës së Ulqinit. Çmimet u ndanë për sportistin më të mirë të vitit, klubin më të mirë në sportet individuale, klubin më të mirë në sportet kolektive si dhe ... Read More »

Sport: EDHE SPORTISTËT NË PUSHIM

Mbas garave të sezonit të vjeshtës, Ulqinakët mund të jenë pjesërisht të kënaqur me rezultatet e arritura. Suksesin më të mirë e arritën hendbollistët të cilët gjenden në vendin e dytë të Ligës së parë të Malit të Zi. Ato në gjashtë ndeshje kanë arritur katër fitore dhe një humbje. Rezultate akoma më të mira kanë arritur futbollistët e Federalit, ... Read More »

Federata e Tenisit: SHPËRBLIM PËR CUNGUN DHE KT “BELVI”

Federata e tenisit e Malit të Zi sot ka shpallur tenistët, tenistet dhe klubet më të mira për këtë vit. Ndër të shpërblyerit vend gjetën dhe Ulqinakët. Rrezart Cungu nga Klubi i tenisit “Belvi” ka vendin e parë në renditjen e tenistëve deri në moshën 16 vjeçare nga Mal të Zi në konkurrencën ndërkombëtare . Ky klub nga Ulqini po ... Read More »

Fundjava sportive: MË NË FUND FITORE E DYFISHTË

Basketboll, Kosarka

Kjo e shtunë ishte shumë e suksesshme për skuadrat sportive nga Ulqini. Edhe pse nuk kishin detyrë të vështir, fituan basketbollistët dhe hendbollistët. Basketbollistët e Ulqinit, mbas një sërë humbjesh, më në fund arritën që në fushën vendase të fitojnë ekipin e „Ibar“ nga Rozhaja me rezultatin 84:72. Siç pritej, hendbollistët në Danillovgrad ishin më të mirë se skuadra vendase ... Read More »

Scroll To Top