Wednesday , August 12 2020
Lajmi i fundit

Fundjava sportive: MË NË FUND FITORE E DYFISHTË

Basketboll, Kosarka

Kjo e shtunë ishte shumë e suksesshme për skuadrat sportive nga Ulqini. Edhe pse nuk kishin detyrë të vështir, fituan basketbollistët dhe hendbollistët. Basketbollistët e Ulqinit, mbas një sërë humbjesh, më në fund arritën që në fushën vendase të fitojnë ekipin e „Ibar“ nga Rozhaja me rezultatin 84:72. Siç pritej, hendbollistët në Danillovgrad ishin më të mirë se skuadra vendase ... Read More »

Fundjava sportive: ÇDO GJË PËRVEÇ FITORES DËSHTIM

Këtë të shtunë basketbollistët e Ulqinit luajnë ndeshjen më të rëndësishme në këtë pjesë të kampionatit. Ato, në xhiron e dhjetë të Ligës së pare Erste për basketbollistë në Mal të Zi, para tifozëve të vet, takohen me skuadrën “Ibar” nga Rozhaja, dhe duhet të fitojnë jo vetëm që mbas disa humbjeve të kthejnë vetëbesimin, por edhe që të vijnë ... Read More »

Sukses përgjysmë: HENDBOLLISTËT FITUAN, BASKETBOLLISTËT PRAPË HUMBËN

Ekipet sportive nga Ulqini para tifozëve të vet kanë realizuar gjysmë suksesi. Hendbollistët kanë luajtur shkëlqyeshëm kundër skuadrës „Budvanska rivijera“ dhe kanë fituar 29:26. Më i miri në ekipin vendas ishte Baboviq me nëntë, si dhe Stankoviq me 6 dhe Krivokapiq me 5 gola. Me këtë hendbollistët e Ulqinit kanë kaluar në vendin e dytë të Ligës së parë malazaze. ... Read More »

Fundjava sportive: SKUADRAT TONA NË FUSHËN E VET

Basketboll, Kosarka

Basketbollistët e Ulqinit takohen të shtunën, në ora 18, në xhiron e 9 të Ligës së parë Erste, para tifozëve të vet, me ekipin “Zeta 2011”. Vendasit nuk do të kenë detyrë aspak të lehtë të mundin skuadrën nga Zeta, e cila për momentin gjendet në vendin e 3 në këtë ligë. Një orë më vonë, po ashtu para tifozëve ... Read More »

Në turneun ndërkombëtar në pingpong: ZENKA MË I MIRË SE CUNGU

Në Ulqin në fund të kësaj jave, nën organizimin e Klubit të pingpongut “Valdanos”, është mbajtur turneu në ping-pong. Ky turne kishte karakter ndërkombëtar sepse në të kanë marrë pjesë ekipet e pingpongut nga Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Kosova dhe Mali i Zi. Në turne kanë marrë pjesë mbi 70 lojtarë, ndërsa suksesin më të mirë e arritën lojtarët e ... Read More »

Fundjava sportive: HUMBASIN SKUADRAT NGA ULQINI

Këtë fundjavë sportistët nga Ulqini të cilët marrinë pjesë në nivelin më të lartë të garës nuk kishin fat. Kanë humbur në të dy ndeshjet, të cilat i luajtën si miq. Kështu, në Qendrën sportive “Topolica” në Tivar basketbollistët e Ulqinit në xhiron e 8 të Ligës së parë Erste për basketbollistë kanë humbur ngushtë nga ekipi “Mornar” 75:72. Hendbollistët ... Read More »

Fundjava sportive: MYSAFIR BASKETBOLLISTËT DHE HENDBOLLISTË

Në Qendrën sportive “Topolica” në Tivar basketbollistët e Ulqinit të shtunën, në ora 17, në xhiron e 8 të Ligës së parë Erste të basketbollit do të takohet me ekipin vendas të Mornarit. Në garën e deritashme Ulqinakët kanë arritur dy fitore, ndërsa pesë ndeshje kanë humbur. Hendbollistët e Ulqinit po ashtu janë mysafir. Ato të shtunën, me fillim në ... Read More »

Numrat: 202 DITË PËR LEJE NDËRTIMI

Gradjevinske dozvole, Leje ndertimi, plani, Arhitektura

Vetëm në komunën e Kollashinit pritet më shumë për leje ndërtimi sesa në Ulqin. Të dhënat zyrtare të Ministrisë së zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit kanë treguar që në Ulqin për të nisur në mënyrë të ligjshme punimet për ndërtimin e objektit mesatarisht duhet të pritet 202 ditë. Kjo është gati shtatë herë më shumë se afati ligjor i cili ... Read More »

Fudboll: HUMBJA E PARË E FEDERALIT

Stadiumi, Stadion, Futboll, Fudbal

Në ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor të Regjionit jugor të futbollit, Federali i Ulqinit ka humbur në Tivar nga vendasit e Hajdukut me rezultatin 4:3. Golat për Ulqinakët i kanë shënuar Axhemoviq, Mollabeqiri dhe Alibegu. Pavarsisht kësaj humbje të vetme, Federali bindshëm është në vendin e parë në tabelë të kësaj gare. Në këtë ligë përveç Federalit dhe Hajdukut ... Read More »

Rezultati i sportistëve: GJYSMË-SUKSES

Hendbollistët e Ulqinit kanë fituar të enjten në xhiron e katërt të Ligës së pare të Malit të Zi skuadrën “Mojkovac” 34:30 dhe kanë shënuar fitoren e dytë në garën e sivjetme. Gol shënuesi më i mirë ishin Vasileviq me 13 dhe Stankoviq me 9 gola. Ndërsa basketbollistët e Ulqinit kanë shënuar dhe humbjen e pestë këtë sezon. Ato të ... Read More »

Scroll To Top