Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Me 10 janar: GARA E TRETË NDËRKOMBËTARE

Ulcinj,_Montenegro_-_Sept._2010

Shoqata sportive-rekreative “Belvi” dhe OJQ “Ulqin sport”, nën kujdesin e Komunës së Ulqinit, Federatës së atletikës të Malit të Zi dhe OT Ulqin do të organizojnë Garën e 3 ndërkombëtare “Ulqin 2014” më 10 janar të vitit 2014 me fillim në ora 15 para ndërtesës së Komunës së Ulqinit. Gara mbahet në konkurrencën e femrave dhe meshkujve dhe atë në ... Read More »

Komuna e Ulqinit: U NDANË ÇMIMET PËR SPORTISTËT DHE KLUBET

Në organizim të Sekretariatit për Administratë dhe veprimtari shoqërore, në sallën e Kuvendit komunal me date 30.12.2013 vit u organizua ceremonia e ndarjes së çmimeve për sportistët dhe klubet sportive të komunës së Ulqinit. Çmimet u ndanë për sportistin më të mirë të vitit, klubin më të mirë në sportet individuale, klubin më të mirë në sportet kolektive si dhe ... Read More »

Sport: EDHE SPORTISTËT NË PUSHIM

Mbas garave të sezonit të vjeshtës, Ulqinakët mund të jenë pjesërisht të kënaqur me rezultatet e arritura. Suksesin më të mirë e arritën hendbollistët të cilët gjenden në vendin e dytë të Ligës së parë të Malit të Zi. Ato në gjashtë ndeshje kanë arritur katër fitore dhe një humbje. Rezultate akoma më të mira kanë arritur futbollistët e Federalit, ... Read More »

Federata e Tenisit: SHPËRBLIM PËR CUNGUN DHE KT “BELVI”

Federata e tenisit e Malit të Zi sot ka shpallur tenistët, tenistet dhe klubet më të mira për këtë vit. Ndër të shpërblyerit vend gjetën dhe Ulqinakët. Rrezart Cungu nga Klubi i tenisit “Belvi” ka vendin e parë në renditjen e tenistëve deri në moshën 16 vjeçare nga Mal të Zi në konkurrencën ndërkombëtare . Ky klub nga Ulqini po ... Read More »

Fundjava sportive: MË NË FUND FITORE E DYFISHTË

Basketboll, Kosarka

Kjo e shtunë ishte shumë e suksesshme për skuadrat sportive nga Ulqini. Edhe pse nuk kishin detyrë të vështir, fituan basketbollistët dhe hendbollistët. Basketbollistët e Ulqinit, mbas një sërë humbjesh, më në fund arritën që në fushën vendase të fitojnë ekipin e „Ibar“ nga Rozhaja me rezultatin 84:72. Siç pritej, hendbollistët në Danillovgrad ishin më të mirë se skuadra vendase ... Read More »

Fundjava sportive: ÇDO GJË PËRVEÇ FITORES DËSHTIM

Këtë të shtunë basketbollistët e Ulqinit luajnë ndeshjen më të rëndësishme në këtë pjesë të kampionatit. Ato, në xhiron e dhjetë të Ligës së pare Erste për basketbollistë në Mal të Zi, para tifozëve të vet, takohen me skuadrën “Ibar” nga Rozhaja, dhe duhet të fitojnë jo vetëm që mbas disa humbjeve të kthejnë vetëbesimin, por edhe që të vijnë ... Read More »

Sukses përgjysmë: HENDBOLLISTËT FITUAN, BASKETBOLLISTËT PRAPË HUMBËN

Ekipet sportive nga Ulqini para tifozëve të vet kanë realizuar gjysmë suksesi. Hendbollistët kanë luajtur shkëlqyeshëm kundër skuadrës „Budvanska rivijera“ dhe kanë fituar 29:26. Më i miri në ekipin vendas ishte Baboviq me nëntë, si dhe Stankoviq me 6 dhe Krivokapiq me 5 gola. Me këtë hendbollistët e Ulqinit kanë kaluar në vendin e dytë të Ligës së parë malazaze. ... Read More »

Fundjava sportive: SKUADRAT TONA NË FUSHËN E VET

Basketboll, Kosarka

Basketbollistët e Ulqinit takohen të shtunën, në ora 18, në xhiron e 9 të Ligës së parë Erste, para tifozëve të vet, me ekipin “Zeta 2011”. Vendasit nuk do të kenë detyrë aspak të lehtë të mundin skuadrën nga Zeta, e cila për momentin gjendet në vendin e 3 në këtë ligë. Një orë më vonë, po ashtu para tifozëve ... Read More »

Në turneun ndërkombëtar në pingpong: ZENKA MË I MIRË SE CUNGU

Në Ulqin në fund të kësaj jave, nën organizimin e Klubit të pingpongut “Valdanos”, është mbajtur turneu në ping-pong. Ky turne kishte karakter ndërkombëtar sepse në të kanë marrë pjesë ekipet e pingpongut nga Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Kosova dhe Mali i Zi. Në turne kanë marrë pjesë mbi 70 lojtarë, ndërsa suksesin më të mirë e arritën lojtarët e ... Read More »

Fundjava sportive: HUMBASIN SKUADRAT NGA ULQINI

Këtë fundjavë sportistët nga Ulqini të cilët marrinë pjesë në nivelin më të lartë të garës nuk kishin fat. Kanë humbur në të dy ndeshjet, të cilat i luajtën si miq. Kështu, në Qendrën sportive “Topolica” në Tivar basketbollistët e Ulqinit në xhiron e 8 të Ligës së parë Erste për basketbollistë kanë humbur ngushtë nga ekipi “Mornar” 75:72. Hendbollistët ... Read More »

Scroll To Top