Friday , June 5 2020
Lajmi i fundit

Fitore e lehtë e Federalit në Tivar: SLOGA RIVALE E PABARABARTË

Futbollistët e Federalit kanë fituar të dielën në Tivar ekipin e vendasve të „Slogës“ me rezultatin 5:1. Golat për skuadren e Ulqinit i shënuan nga dy Mollabeqiri dhe Gurzakoviq, ndërsa një Axhemoviq. Federali bindshëm udhëheq në tabelën e Regjionit jugor të futbollit me 21 pikë, gjegjësisht me shtatë fitore nga të gjitha ndeshjet e luajtura deri tani. Read More »

Sukses i Ulqinakut: DURAKU TRAJNER NË MALAJZI

Federata e Futbollit Selangor (Persatuan Bolasepak Selangor) ka nënshkruar kontratën me ish futbollistin e njohur Mehmet Duraku i cili nga pozicioni i trajnerit do të udhëheq skuadrën në sezonin e ardhshëm të Super ligës së Malajzisë. Ish futbollisti Australian me prejardhje nga Ulqini ka nënshkruar kontratën para dy ditëve dhe do të filloj punën me 15 nëntor. Mehmeti nuk është ... Read More »

Skuadrat e Ulqinit në fundjavë: BASKETBOLLISTËT NË NIKSHIQ, FUTBOLLISTËT NË TIVAR

Në xhiron e tretë të Ligës së parë Erste të basketbollit “Ulqini” do të jetë mysafirë i “Sutjeskës” nga Nikshiqi. Mbas dy xhirove ekipi ndodhet në vendin e katërt me tre pikë, një fitore dhe një humbje. Në xhiron e ardhshme të Regjionit jugor të futbollit Federali do të jetë mysafirë i “Sllogës” nga Tivari i moçëm. Federali deri tani ... Read More »

Basketboll: ULQINI FITOI TEODON

Basketbollistët e Ulqinit fituan të dielën mbrëmje para tifozëve të vet Teodon nga Tivati 79:72, në ndeshjen e xhiros së dytë të ERSTE Ligës së parë të Malit të Zi. Në xhiron e parë Ulqini në Rozhaje humbi nga Ibar me gjysmë koshi diferencë, që do të thotë që skuadra nga Ulqini në garën e deritashme ka bilancin një fitore ... Read More »

Fitore tjetër e Federalit: BRESHËRI GOLASH NË PLAZHIN E MADH

Federali i Ulqinit të dielën para tifozëve të vet me rezultatin 5:3 e fitoi  lehtë ekipin e Hajdukut nga Tivari. Golat për vendasit i kanë shënuar Peraziq, Molabeqiri, Gurzakoviq dhe Alibegu, ndërsa në rrjeten e portierit të Hajdukut ka përfunduar dhe një autogol. Federali bindshëm udhëheq në tabelën e Regjionit jugor të futbollit, me tetë pikë më shumë se skuadra ... Read More »

Erste liga në basketboll: ULQINI ME TEODON

Këtë fundjavë basketbollistët e Ulqinit në xhiron e dytë të Ligës së pare ERSTE të basketbollit në fushën e vet do të luaj me ekipin e Teodos nga Tivati. Vendasit janë favorite. Por Teodo është një skuadër e mire e cila u forcua këtë vit. Ulqinakët në xhiron e pare të ligës ERSTE në sekondën e fundit të ndeshjes kanë ... Read More »

Futboll: FEDERAL TË DIELËN ME HAJDUKUN

Bindshëm i pari në Regjionin jugor të futbollit, Federali i Ulqinit takohet të dielën me Hajdukun e Tivarit. Pritet që në fushën e vet Federal do të arrijë edhe një fitore të lehtë. Ndeshja fillon në ora 13.30. Por, suksesin në “fushën e gjelbër” nuk e përcjell përkrahja adekuate e komunitetit. Bile as ajo marrëveshje që u arrit me vetëqeverisjen ... Read More »

Scroll To Top