Tuesday , August 4 2020
Lajmi i fundit

Fitore tjetër e Federalit: BRESHËRI GOLASH NË PLAZHIN E MADH

Federali i Ulqinit të dielën para tifozëve të vet me rezultatin 5:3 e fitoi  lehtë ekipin e Hajdukut nga Tivari. Golat për vendasit i kanë shënuar Peraziq, Molabeqiri, Gurzakoviq dhe Alibegu, ndërsa në rrjeten e portierit të Hajdukut ka përfunduar dhe një autogol. Federali bindshëm udhëheq në tabelën e Regjionit jugor të futbollit, me tetë pikë më shumë se skuadra ... Read More »

Erste liga në basketboll: ULQINI ME TEODON

Këtë fundjavë basketbollistët e Ulqinit në xhiron e dytë të Ligës së pare ERSTE të basketbollit në fushën e vet do të luaj me ekipin e Teodos nga Tivati. Vendasit janë favorite. Por Teodo është një skuadër e mire e cila u forcua këtë vit. Ulqinakët në xhiron e pare të ligës ERSTE në sekondën e fundit të ndeshjes kanë ... Read More »

Futboll: FEDERAL TË DIELËN ME HAJDUKUN

Bindshëm i pari në Regjionin jugor të futbollit, Federali i Ulqinit takohet të dielën me Hajdukun e Tivarit. Pritet që në fushën e vet Federal do të arrijë edhe një fitore të lehtë. Ndeshja fillon në ora 13.30. Por, suksesin në “fushën e gjelbër” nuk e përcjell përkrahja adekuate e komunitetit. Bile as ajo marrëveshje që u arrit me vetëqeverisjen ... Read More »

Në xhiron e parë të Erste ligës: BASKETBOLLISTËT NISËN ME HUMBJE

Basketbollistët e skuadrës Ibar befasuan në xhiron e parë të Erste Ligës së parë të basketbollit duke fituar si vendas ekipin e Ulqinit 69:68 (9:16, 25:23, 20:15, 15:14) Rozhaje –  Pallati i sportit “Banxhovo brdo”. Shikues 1100. Gjyqtarët: Kolenshiq, Shundiq (Podgorica), Raiçeviq (Bijelo Pole). Ibar: Peroviq 5, Feleq 14, Haxhibegoviq 6, Cikoviq, Nurkoviq 12, A. Kaliq 13, E. Kaliq, Olujiq ... Read More »

Edhe një fitore e lehtë e Federalit: ORJENI AS DERI NË GJUNJË

Federali i Ulqinit të dielën arrite edhe një fitore të lehtë, të pestën me radhë në garën e Regjionit jugor të futbollit. Futbollistët e ekipit tonë si mysafirë bindshëm fituan Orjenin me rezultatin 3:0. Golat për Federal i shënuan Koçoviq, Pereziq dhe Mollabeqiri nga njëmbëdhjetëmetërshi. Tani më gati nuk ka dyshim që kjo skuadër vitin e ardhshëm do të garojnë ... Read More »

Ndeshja dytë miqësore e të rinjve të Shqipërisë dhe Malit të Zi: REVANSH PËR HUMBJEN

Përfaqsuesja e të rinjve të Malit të Zi ka fituar skuadrën përkatëse të Shqipërisë me rezultatin 2:1 në ndeshjen e dytë miqësore të luajtur para 300 tifozëve në stadiumin “Qemal Stafa” në Tiranë. Të përzgjedhurit e Aleksander Milenoviq shpejt harruan ndeshjen e parë dhe humbjen e rëndë (5:1) nga i njëjti kundërshtarë të martën, luajtën një ndeshje të mirë dhe ... Read More »

Basketboll: FILLON ERSTE LIGA E BASKETBOLLIT

Vikendin e ardhshëm fillon kampionati në Erste Ligën e parë A të basketbollit. Ekipi i Ulqinit në ndeshjen e parë në këtë sezon është mysafirë në Rozhaje, ku ndeshen me ekipin Ibar. Në ndeshjen e ardhshme Ulqinakët do të presin në sallën e vet ekipin Teodo nga Tivati. Po ashtu, basketbollistët e Ulqinit do të luajnë me 12 nëntor në ... Read More »

Kik Boks: “ALBULENA” NË SEMINARIN E ERNESTO HOOST-it

Kik Boks Albulena

Legjenda e Kik boksit Ernesto Hoost mbajti të shtunën dhe të dielën seminarin ku kik boksierëve të ri nga Mali i Zi dhe Bosnja dhe Hercegovina iu ndau një pjesë nga dija e tij e madhe. Emir Dervishi, Ismajl Ismajli, Armend Nimanbegu dhe Ahmed Haxhimehmedi, të udhëhequr nga trajneri Agron Ujkashi, ishin përfaqësuesit e Kik Boks klubit “Albulena” në këtë ... Read More »

Scroll To Top