Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

RJF: FEDERAL MYSAFIRË I ORJENIT

Stadiumi, Stadion, Futboll, Fudbal

Në xhiron e ardhshëm, të gjashtin me radhë të Ligës jugore të futbollit “Federal” është mysafirë i ekipit të “Orjenit” nga Zelenika. Çifti i dytë është “Hajduku” nga Tivari dhe “Slloga” nga Radoviqi, derisa i lirë është ekipi i “Sllogës” nga Tivari i moçëm. Në xhiron e pestë “Federal” ishte i lirë. “Orjeni” luajti barazim me “Sllogen” nga Radoviqi 0 ... Read More »

Turne në Itali: SUKSES I MADH I EKIPIT “ANA E MALIT”

Futbollistët e ekipit Ana e Malit janë fitues të turneut ndërkombëtarë i cili për dy ditë, me 11 dhe 12 tetor, u mbajt në Milano të Italisë. Në këtë turne të futbollit të vogël morën pjesë 15 ekipe nga  Italia, Kroacia, Kosova dhe Mali i Zi. Fillimisht, skuadrat ishin të ndara në grupe, ku ekipi Ana e Malit me tri ... Read More »

Futboll: Ekipi Ana e Malit në Milano të Italisë

Fituesi i turneut në futboll të vogël, të organizuar për nder të festës së Shën Ndout në Ulqin, ekipi  Ana e Malit, do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar në qytetin e Milanos, prej datës 11-14. 10. 2013. Ne këtë turne do të garojnë 16 ekipe nga shtete të ndryshme të Evropës. Ekipi i Anës së Malit do të përfaqësoj ... Read More »

“Federall” dominues dhe në Grbal: HET TRIK I MOLABEQIRIT NË FUND

“Federalli” i Ulqinit ka vërtetuar të martën, në ndeshjen e mbetur të xhiros së 4 të Regjionit jugor të futbollit, në ndeshjen kundër “Slloges” nga Radoviqi, që është padrejtësisht në “beton ligë”. “Federalli” lehtë, me rezultatin 4:0, i ka fituar vendasit në ndeshjen e cila është luajtur në stadiumin në Grbal. Golat për skuadrën nga Ulqini i shënuan Adi Alloviq, ... Read More »

Futboll: FEDERALLI TË MARTËN MYSAFIRË I “SLLOGES” NGA RADOVIQI

Në xhiron e 4 të Regjionit jugor të futbollit, të martën, në ora 15, në Radanoviq Federalli i Ulqinit luan me “Sllogen” nga Radoviqi. “Slloga” bga Tivari i vjetër të dielën humbi në fushën e vet nga “Orjeni” nga Herceg-Novi me rezultatin 3:2. Në këtë xhiro i lirë ishte Hajduku nga Tivari. Ulqinakët udhëheqin bindshëm në tabelën e “Beton ligës” ... Read More »

Liga e pare e futbollit për femra: ULQINAKET NË PRITJE

Stadiumi, Stadion, Futboll, Fudbal

Vikendin e ardhshëm do të luhen dy ndeshje të xhiros së dytë të Ligës së pare për futboll të femrave në Mal të Zi. Ndeshja në mes “Ulqinit” dhe kampionit aktual “Ekonomistit” është shtyrë. Ulqinaket ishin të lira dhe në xhiron e parë Në ndeshjet tjera të xhiros së dytë skuadra e “Breznicës” para tifozëve të vet presin ekipin e ... Read More »

Dy futbollistë nga Mali i Zi në skuadrën e Shkodranëve: VUJADINOVIQ DHE RAJOVIQ NË VLLAZNI

Në skuadrën e pare të klubit të futbollit “Vllaznia” nga Shkodra luajnë dy futbollistë nga Mali i Zi: portieri Mirosllav Vujadinoviq dhe qendërmbrojtësi Blazho Rajoviq. Ato janë shumë të njohur në Shkodër, ndërsa skuadra e tyre mbas pesë xhirove është në vendin e dytë të Super ligës Shqiptare. Në skuadrën më të njohur Shkodrane luan edhe një futbollist nga hapësirat ... Read More »

U luajt turneu i hendbollit në Ulqin: FITOI “MORNARI” I TIVARIT

Ekipi i “Mornarit” nga Tivari është fitues i Turneu të dytë memorial “Lubomir-Lubo Kuzman”, i cili është luajtur të dielën nën organizimin e Klubit të hendbollit “Ulqin”. Ato në finale fituan ekipin e “Sutjeskës” nga Nikshiqi me rezultatin 32:28. Vendin e tretë në këtë turne e fitoi ekipi i “Budves” i cili në ndeshje për vendin e tretë e fitoi ... Read More »

Federalli: FITORJA E TRETË ME RRADH (VIDEO)

Klubi futbollistik nga Ulqini “Federall” të dielen para tifozëve të vet arriti edhe një fitore. Me rezultatin 4:0 lehtë është mundur skuadra e “Sllogës” nga Tivari. Gollashënuesit për vendasit ishin Mollabeqiri, Alloviq, Ramoviq dhe Peraziq. Mbas tre xhirove “Federal” bindshëm udhëheq në renditjen e Regjionit jugor të Futbollit me 9 pikë të fituara. Video: Ammar Tivari Read More »

Scroll To Top