Sunday , July 22 2018
Lajmi i fundit

“Koha ditore”: ATLETËT MË TË MIRË NGA KOSOVA NË ULQIN

Atletike

  Atletët më të mirë të Kosovës të mërkurën kanë nisur punën në kampin në Ulqin për të ngritur aftësitë fizike. Plot 43 atletë dhe disa trajnerë po marrin pjesë në kampin e Federatës së Atletikës së Kosovës (FAK), shkruan “Koha Ditore”. Federata është e vendosur që të ngrejë performancën e atletëve gjatë këtij viti dhe vlerëson se kjo është ... Read More »

Futboll: ARGZIM REXHA NËNSHKROI PËR SKUADRËN NË MALAJZI

argzim-rexhoviq

Futbollisti i njohur nga Ulqini Argzim Rexha do të luajë këtë sezon në premier ligën Malajziane, mëson Portali Ul-info. Ai të mërkurën nënshkroi kontratën dyvjeçare me skuadrën Polis Di-Raja Malaysia Football Association (PDRM FA). Rexha është 25 vjeç, ndërsa ka luajtur për përfaqësuesen e të rinjve të Malit të Zi. Read More »

Futbolli vogël: TË MËRKURËN FILLON SPEKTAKLI

Minifutboll, Mali fudbal, Futsal

Të mërkurën, me 3 janar, në Sallën e Shkollës fillore “Marshall Tito”, do të fillojë turneu ndërkombëtar “Ulqini Open 2018” në futboll të vogël. Në ambientet e Komunës së Ulqinit të shtunen u mbajt hedhja e shortit, ku 23 skuadra pjesëmarrëse të turneut, u ndanë në pesë grupe. Skuadrat si Fenixi dhe Prishtina, së bashku me skuadrat vendase Krajën dhe ... Read More »

Përfundon turneu në futboll të vogël: FITON SKUADRA NGA NIKSHIQI

Fudbal (1)

Mbas dy javësh, në Ulqin të shtunën mbrëma përfundoi turneu tradicional ndërkombëtar në futboll të vogël. Fitues absolut është skuadra „Cafe Bar Recesija“ nga Nikshiqi, e cila në finale, pas penalltive, fitoi ndaj skuadrës „Ana e Malit“. Në emër të organizatorit të turneut të gjithë pjesëmarrësve në këtë manifestim, e në veçanti publikut, përzemërsisht u falënderua punëtori i njohur sportiv ... Read More »

Turneu ndërkombëtar në futboll të vogël: NESËR FINALJA

Fudbal (1)

Në sallën e mbushur plotë të Shkollës fillore “Marshall Tito” mbrëmë u luajtën ndeshjet e gjysmëfinales në Turneun ndërkombëtar në futboll të vogël. Dashamirët e futbollit mund të shijonin ndeshjet e shkëlqyera, por edhe atmosfera ishte sportive. “Cafe Bari Recesija Nikshiq” në ndeshjen e parë fitoi ndaj “Final Trade”, ndërsa “Ana e Malit” mposhti skuadrën e “Krajës”. Kjo do të ... Read More »

Basketboll: DERBI NË CETINË I TAKOI LLOVQENIT

Kosarkaski klub Ulcinj

Basketbollistët e “Ulqinit” pësuan mbërmë humbjen e dytë në garën e deritashme në Ligën e parë Erste. Ato në Cetinë në derbin e xhiros humbën nga skuadra e vendasve të “Llovqenit”, me rezultatin 76:69. Gjatë tërë ndeshjes Ulqinakët luajtën mirë, përveç në çerekun e tretë, i cili e vendosi fituesin. Read More »

Scroll To Top