Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Taekwondo: KANAQEVIQ DHE BISHA FITUES TË BURSËS NGA MINISTRIA E SPORTIT

Taekwondo

Shpërndahen bursat nga Ministria e Sportit për sportistët të cilët e kanë përmbyllur vitin 2018 me sukses të lartë. Në mesin e shumë sportistëve tjerë ishin edhe dy sportistet e klubit të Taekwondo-së Ulqini. Medina Kanaqeviq dhe Sumeja Bisha në bazë të rezultateve të arritura gjatë vitit 2018 fitojnë bursën sportive për vitin 2019 nga Ministria e sportit të Malit ... Read More »

Fudboll: „OTRANT OLIMPIKU“ FITON NË DERBIN E XHIROS

Otrant Olimpik

Futbollistët e „Otrant Olimpikut“ arritën fitore të madhe të dielën në Podgoricë. Ato në „derbin e xhiros“ të Ligës së Dytë Malazeze në futboll fituan skuadrën vendase „Kom“ me rezultatin 2:0. Pas kësaj xhiro „Otrant Olimpiku“ ndan vendin e tretë në tabelë pikërisht me Komin me 34 pikë të fituara. Read More »

Taekwondo: ULQINI KTHEHET ME PESË MEDALJE ARI NGA ZRENJANINI

001 (1)

Një tjetër vikend i sukseshëm për sportistët e klubit të Taekwondo-së Ulqini. Sjellin 11 medalje dhe një trofe. Të shtunën me datë 16.03.2019 në Zrenjanin u mbajtë turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së ZRENJANIN OPEN 2019. Në këtë aktivitet sportiv u paraqitën 640 garues, 65 klube nga 11 shtete të ndryeshme. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 12 ... Read More »

Futboll: DERBI PËRFUNDON ME BARAZIM

Otrant Lovqen

Futbollistët e “Otrant Olimpikut” në derbin e xhiros së 21 të Ligës së Dytë të Malit të Zi nuk arritën të fitojnë. Ato në fushë të vet luajtën pa gola (0:0) me skuadrën “Arsenal” nga Tivari, rivalin e drejtpërdrejtë në pjesën e sipërme të tabelës. Pas kësaj xhiro “Otrant Olimpiku” është në vend të katërt me 31 pikë, gjersa “Arsenali” ... Read More »

Per fundjavë në Ulqin: TURNEU NDËRKOMBËTAR I GAZETARËVE SPORTIV

TURNEU NDËRKOMBËTAR I GAZETARËVE SPORTIV

Turneu ndërkombëtar i gazetarëve sportiv “Panajot Pano” do të mbahet për herë të parë këtë vit në Ulqin. Turneu që organizohet për hir të legjendës së futbollit shqiptar Panajot Pano, vitin e kaluar u mbajt në Tetovë, ndërsa para dy viteve në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë. Në këtë turne do të marrin pjesë mbi 200 gazetarë sportiv nga të ... Read More »

Basketboll: „ULQINI“ FITON BINDSHËM NDAJ „DANILLOVGRADIT“

Kosarka, Basketboll

Basketbollistët e „Ulqinit“ arritën të shtunën fitore të rëndësishme para tifozëve të vet duke mundur lehtë dhe bindshëm skuadrën e „Danillovgradit“ 87:68. Ndeshja u zgjidh në dy çerekët e para të ndeshjes kur vendasit arritën epërsinë prej 25 pikëve diferencë. Më i miri në skuadrën e „Ulqinit“ ishte Knezheviq, me 30 pikë të shënuara. Read More »

Scroll To Top