Monday , February 17 2020
Lajmi i fundit

Fundjava sportive: SUKSES GJYSMAK I KLUBEVE NGA ULQINI

Otrant Olympic

Gjatë fundjavës skuadrat nga Ulqini kishin sukses gjysmak. Gutbollistët në Bijello Pole, në xhiron e parafundit të sezonit të vjeshtës në Ligën e Dytë, barazuan (0:0) me skuadrën vendase „Jedinstvo“. Më pak fat kishin basketbollistët të cilët në fushë të vet, në derbin e xhiros, humbunë nga skuadra „Llovqen“ nga Cetina (73:54). Kjo skuadër, së bashku me „Sutjeskën“ nga Nikshiqi ... Read More »

Taekwondo: ULQINAKËT TË SUKSESSHËM NË “TIRANA TROPHY 2018”

IMG_2620_resize

Në Tiranë u mbajtë turneu ndërkombëtarë “TiranaTrophy 2018”. Ky aktivitet sportiv mblodhi 450 garues nga tetë shtete. Klubi i Taekwonod-së Ulqini u paraqitë me 35 garues. Ekipi i Ulqinit shpallet kampionë në diciplinën e Formave, vendi i dytë në kategorinë e kadetëve të rinjë dhe grumbullojë 18 medalje të arta, 17 të argjendit dhe 8 të bronzit. Garuesi Hadi Resulbegu ... Read More »

Ulqin: „KARISMA“ SPONSOR I NDERIT I KB „ULQINI“

KK Ulcinj

Grupimi hotelerik „Karisma Hotels Adriatic Montenegro“ prej sot është sponsori i nderit i Klubit të Basketbollit „Ulqini“, njoftohet në konferencën për shtyp e cila u mbajt në hotelin „Long Beach Hotel Montenegro“. Përfaqësuesi i kësaj kompanisë Urosh Millovanoviq pas nënshkrimit të Memorandumit për bashkëpunim uroi që ky partneritet të jetë afat të gjatë. Sipas fjalëve të kryetarit të Komunës së ... Read More »

Fundjava sportive: TË SHTUNËN NË ULQIN DERBI NË BASKETBOLL

Kosarka, Basketboll

Këtë fundjavë klubet e Ulqinit kanë ndeshje të rëndësishme. Kështu të shtunën, me fillim në ora 18, në Ulqin takohen skuadra vendase me “Llovqenin” nga Cetina, në derbin e xhiros së 5 të Ligës së parë Erste në basketboll. “Të inkurajuar nga përkrahja e madhe e të gjithë strukturave të qytetit dëshirojmë të tregojmë se jemi skuadër më e mirë ... Read More »

Të dielën: Edicioni i 7-të i Maratonës së Pavarësisë Ulqin-Shkodër

maratona logo

Për të shtatin vit me radhë, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe Bashkinë e Shkodrës, organizon Maratonën e Pavarësisë Ulqin–Shkodër, të dielën, më 25 nëntor 2018. Këtë vit maratona zhvillohet në relacionin Ulqin-Shkodër, ndërsa nisja bëhet në orën 9:00, përballë godinës së Komunës së Ulqinit. Caku përfundimtar do të jetë Shkodra, ... Read More »

Basketboll: FITORE NË HERCEG NOVI PËR KREUN E TABELËS

Kosarka, Basketboll

Pas katër xhirove në Ligën e Parë në basketboll skuadra e „Ulqinit“ ndodhet në krye të tabelës. Me rezultatin 73:63 „Ulqini“ në Herceg Novi lehtë fitoi skuadrën vendase „Primorje“, gjegjësisht arriti fitoren e tretë me radhë. Në skuadrën fituese më i miri ishte Bris Xhons me 23 pikë të shënuara. Read More »

Fudboll: NDËRPRITET SERIA E SHKËLQYER, DISFATË NË NDESHJEN DERBI

Otrant

Pas serisë së ndeshjeve të shkëlqyera “Otrant Olimpiku” nuk pati fuqi për edhe një fitore. Në stadiumin në Plazhin e Madh ishin gati edhe pishtarët e tifozëve vendas, të cilat , sidoqoftë, u ndezën në fund të ndeshjes. Pra, në ndeshjen derbi të kësaj xhiro, Ulqinakë para tifozëve të vet humbën nga skuadra që kryeson renditjen në tabelë, “Mlladost Leshkopole”, ... Read More »

Scroll To Top