Thursday , November 21 2019
Lajmi i fundit

Fundjava sportive: FITOJNË FUTBOLLISTËT, HUMBIN BASKETBOLLISTËT DHE HENDBOLLISTET

Basketboll, Futboll, Kosarka, Fudbal

  “Otrant Olimpik” arriti fitoren e pestë me radhë dhe po mban vendin e tretë në tabelë. Në fushë të vet, para tifozëve të shumtë të cilët mbushën tribunën plotë, futbollistët nga Ulqini në derbin e xhiros fituan skuadrën “Igallo”, duke shënuar në fundin e ndeshjes, me rezultatin 1:0. Ndërsa basketbollistët e “Ulqinit” në kohën shtesë humbun në xhiron e ... Read More »

Taekwondo: ULQINAKËT KTHEHEN ME 3 TROFE NGA MOSTARI

IMG_2408_resize

Trofe pas trofeut, edhe një sukses i ekipit të Taekwondo-së Ulqini në Mostar fitojnë edhe tre trofe tjera dhe 23 medalje. Të shtunën me datë 03.11.2018 në Mostar u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë aktivitet sportiv u paraqitën 450 garues, 40 klube nga 7 vende. Klubi i Taekwondosë Ulqini u paraqit me 24 garues. Suksesi ... Read More »

Futboll: ULQINAKU FITON KUPËN E MALAJZISË

duraku

Ulqinaku Mehmet Durakoviq, i cili ka nënshtetësinë e Australisë, arriti këto ditë suksesin më të madh në karrierën e tij të trajnerit. Ky 53-vjeçar me skuadrën e vet „Perak TGB“ arriti të fitojë Kupën e Malajzisë. Përndryshe, Durakoviq më herët kishte karrierë shumë të suksesshme si lojtar në vend dhe jashtë. Madje 64 herë luajti për skuadrën kombëtare të Australisë. Read More »

Karate: ANDREA DRAGOJEVIQ KAMPIONE E MALIT TË ZI

IMG-2b7a474807662062463b5c03a7382bf0-V

Ulqinakeje e re, Andrea Dragojeviq, u shpall dje në Podgoricë kampione e Malit të Zi në karate. Ajo fitoi medaljen e arit në kategorinë “seniore e re”, deri në 55 kg, pas tre ndeshjeve të suksesshme. Përndryshe, Dragojeviq është anëtare e Karate Klubit “REI”, ndërsa vitin e kaluar ajo u shpall nënkampione e Ballkanit. Read More »

Futboll: TJETËR FITORE PËR MAJEN E TABELËS

Otrant Olimpik

Pas edhe një fitore me radhë, “Otrant Olimpik“ mbas 14 xhirosh është në vendin e tretë në tabelën e Ligës së Dytë të futbollit. Futbollistët nga Ulqini të dielën në Plavë, me rezultatin 2:1, fituan skuadrën e “Jezeros”. Në xhiron e ardhshme, me 4 nëntor, “Otrant Olimpik” luan derbin në fushë të vet kundër skuadrës “Igallo”. Read More »

Basketboll: “ULQINI” STARTON FURISHËM

Kosh (1)

Ashtu siç është paralajmëruar, basketbollistët e “Ulqinit” nisën sezonin e ri në Ligë të Parë. Ato në xhiron e parë, para tifozëve të vet, luajtën ndeshje të shkëlqyer dhe fituan skuadrën shumë të mirë të “Jedinstvos” nga Bijello Pole 94:68. Në KB “Ulqin” janë të bindur se do të jenë në mesin e katër skuadrave që do të luajnë në ... Read More »

Të shtunën nis gara në basketboll: SYNIM KUALIFIKIMI NË SUPER LIGË

Kosarka, Basketboll

Sezoni garues në Ligën e parë ERSTE në basketboll fillon të shtunën, me 27 tetor. Në xhiron e parë skuadra e “Ulqinit” pret “Jedinstvon” nga Bijello Pole. “Forcuam skuadrën e parë, formuam skuadrën e juniorëve ku luajnë shtatë lojtarë nga Ulqini, kemi edhe kadetët”, thotë drejtori i KK “Ulqin” Rizo Hajdarpashiq. Ai është i bindur që kjo skuadër do të ... Read More »

Sukses i madh i KK “Ulqin”: VENDI I TRETË NË TURNEUN NË HERCEG NOVI

Karate klub Ulqin, Karate klub Ulcinj

Karatistët e KK “Ulqin” fituan vendin e tretë në renditjen e përgjithshme në turneun ndërkombëtar në karate “Gran Pri Montenegro 2018”, i cili fundjavën e kaluar u mbajt në Herceg Novi. Ato në një konkurrencë të fortë fituan 10 medalje ari, 11 argjendi dhe 16 bronzi. Turneu tradicional, të cilin e organizon karate klubi “Bijella” tuboi 754 garues nga 62 ... Read More »

Futboll: FITORE SHUMË E RËNDËSISHME E „OTRANT OLIMPIKUT“

Otrant Olimpik

„Otrant Olimpik“ më në fund rreshtoi një sërë lojësh të mira, ndërsa këtë të diel kishte edhe fat. Duke e kthyer rezultatin në fund të ndeshjes Ulqinakët, në fushë të vet, me rezultatin 2:1, fituan skuadrën „Kom“ nga Podgorica. Pas 13 xhirove „Otrant Olimpiku“ është në vend të 7 në tabelën e Ligës së Dytë të Malit të Zi, ndërsa ... Read More »

KKSH: MARATONA E PAVARËSISË ULQIN – SHKODËR 2018

Guitar Heroes Flyer

Për të shtatin vit me rradhë, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi, në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe Bashkinë e  Shkodrës, organizon Maratonën e Pavarësisë Ulqin – Shkodër 2018. Më 25 Nëntor 2018 në ora 09:00, përballë  godinës së Komunës së Ulqinit, do të bëhet nisja e maratonistëve, ndërsa caku përfundimtar do të jetë Shkodra, përballë godinës ... Read More »

Scroll To Top