Sunday , April 30 2017
Lajmi i fundit

Uncategorized

Feed Subscription

Në plazhin D’Olcinium Kite Surf: SOUTHERN SOUL FESTIVAL 2017

SSF (2)

Episodi i pestë i Southern Soul Festivalit (SSF) këtë verë do të mbahet nga data 29 qershor deri më 2 korrik në lokacionin tradicional, në Plazh të madhe në Ulqin, në hapësirat e “D’Olcinium Kite Surf Club“. U vërtetua pjesëmarrja e mbi 30 artistë në edicionin e sivjetmë, ndër të cilët janë Amp Fiddler, Ayetoro, Eumir Deodato, Antonio Okasio, Edi ... Read More »

Organizata turistike: EJANI NË MANIFESTIMIN “TË GJITHË PËR TURIZËM 2017”

Te gjithe per turizem 2017

Organizata Turistike e Ulqinit me përkrahjen e Komunës së Ulqinit, zyrtarisht do të bëje hapjen e sezonit turistik veror për vitin 2017, me manifestimin tashmë tradicional Të gjithë për turizëm. Manifestimi do të filloje me 29 prill me Panairin e artizaneve dhe aktiviteteve me rastin e Ditës ndërkombëtare të vallëzimit me 30 prill, duke vazhduar me simpozijumin *Servantesi ndër kohëra* ... Read More »

Marketing: BANESA LUKSOZE PËR SHITJE NË PINJESH TË KOMPANISË “MEDITERRANEO”

Selimi 3

Kompania “Mediterraneo Construction” ka publikuar shitjen e banesave në lokalitetin e mrekullueshëm në Pinjesh, në pjesën e pasme të Pyllit të pishave. Të gjithë banesat janë unike, me pamje në det. “Emri i kompanisë sonë, si dhe projekti të cilin e ka punuar kompania “Ital Design” SHPK, janë garanci e cilësisë së lartë”, thonë nga “Mediterraneo”. Numrat e telefonit: 069727046 ... Read More »

Fitnes klub “Fit” MASSAGE: KËND PËR BUKURINË DHE SHËNDETIN TUAJ

image1 (27)

Në hapësirat e Fitnes klubit “Fit” në Ulqin tash një kohë punon salloni për masazh profesional. Ky ambient i këndshëm është sot kënd për të gjithë ato që dëshirojnë të çlirohen nga stresi, tensioni dhe lodhja e përditshme, ose të tejkalojnë dhimbjet dhe lëndimet në trupin e tyre. Mjeshtëria e duarve të fizioterapeutit të diplomuar Anja Gnjeç do të kujdeset ... Read More »

Në Plazh të madh: FILLOI SEZONI I KITE-SURFIT

Foto: Enis Katana

Moti i mrekullueshëm dhe erërat e volitshme kanë bërë që këtë vit më herët të fillojë sezoni i kite-surfit në Plazh të madh. Me pajisje të përshtatshme, gjegjësisht kostum, dhe temperaturën e ajrit e cila është rreth 16 gradë Celsius, shijimi është i këndshëm edhe këto ditë të marsit. Diçka e tillë është e pritshme, sepse përgjatë Europës Ulqini është ... Read More »

LIQENI I SHASIT NË SHIFRA

Liqeni i Shasit, Sasko jezero

Liqeni i Shasit është i dyti për nga madhësia në Mal të Zi. Është i gjatë 3,2, ndërsa i gjerë 1,5 kilometër. Por, sipërfaqja e tij ndryshon prej 3,6 deri në 5,3 kilometër katror. Biodiversiteti i Liqenit të Shasit me shifra: 450 bimë vaskulare 200 lloj algash 226 lloj shpendësh (që përbënë gati gjysmën së faunës evropiane të shpendëve), 10 ... Read More »

“Innocent souls”: PJESA MË INTERESANTE E FILMIT (video)

Gezim Mavriq

Në Ulqin pak kohë më parë u mbajt premiera e filmit “Innocent souls” e Gëzim Mavriqit. Filmi merret me temën interesante, por njëkohësisht të dhimbshme, të tregtisë së femrave. Për vizitorët e Portalin tonë Mavriq ka ndarë pjesën më interesante të këtij filmi. Innocent Souls Official – Part 7 from Gëzim Mavrić on Vimeo. Read More »

Inspekcioni: NË ULLISHTË PRISHEN TRE OBJEKTE

Ullishta, Maslinada

Inspektorët e mbrojtjes së hapësirës kanë hequr të hënën disa objekte të vogla në brigjet e lumit Buna, me çka praktikisht ka filluar aksioni i prishjes së objekteve ilegale në komunë të Ulqinit. Siç mëson Portali Ul-info, në ditët e ardhshme do të vijojë aksioni edhe në pjesët tjera të Ulqinit. E sigurt është që do të prishen tre objekte ... Read More »

Ambasadorja Uehara: KRIPORJA ËSHTË MREKULLI E NATYRËS E CILA TË LË PA FRYMË

USA(1)

Çdo fundjavë dikush nga anëtarët e trupit diplomatik viziton Ulqinin dhe mrekullohet me bukurit e tija. Fundjavën e kaluar në Kripore ishte ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Podgoricë Margaret Uehara me anëtarët e familjes së saj. Ajo tha se kaloi shkëlqyeshëm duke vështruar shpendët dhe ftoi edhe një herë që të mbrohet kjo hapësirë e mrekullueshme. “Mot ... Read More »

Ali Gjeçbritaj: RINGJALLJA

Ali Gjecbritaj

Sot sipas orës së Greenwich-it në zero,zero, zero shtatë, u realizua eklipsi hënor katër orë më vonë u pa hëna e re në përendim me cepa lartë në kupën e qiellit o Zot i madh jepi njerëzimit të mirat e kësaj bote. Sot është fillimi i periudhës hamsin temperaturat e ftohta na vijnë nga pozitat anësore lamtumirë arbain, menduam se ... Read More »

Scroll To Top