Friday , November 15 2019
Lajmi i fundit

Web TV: RUSJA E RE INCIZOI FILMIN E SHKURTËR PËR ULQIN

Ulqin, Ulcinj

Anna Beloglazov-Radulloviq ka incizuar filmin e shkurtër, dhjetë minutash, për Ulqinin, qytetin të cilin, siç pohon ajo, e do shumë. “Me këtë film regjistrova shkollën e filmit në Moskë dhe mendoj se është interesant edhe pse akoma nuk është profesional”, tha Ana. Ajo premton se, kur të përfundojë fakultetin, do të bëjë për Ulqinin një film shumë më të bukur. Read More »

Shkelqim Ravja: CROSS THE UNIVERSE (Video)

shkelqimi ravja - X

Shkëlqim Ravja, i njohur me nofkën X,  tregun tonë muzikor e pasuroi edhe me një këngë. Kënga titullohet ´Cross the Universe´ dhe është punuar e tëra nga vetë X. Ndërkaq, për videoklip atristi ka punuar me produksionin Pink Moon, e përveç tij, në këtë video mund te shohim edhe fytyra të njohura të artit në vendin tonë., transmeton portali Lajmi.net Siç ... Read More »

Zëri i Amerikes: Përkujtohet 70 vjetori i masakrës së Tivarit

Masakra e Tivarit

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi, sot përkujtoi 70 vjetorin e tragjedisë më të madhe të bërë ndaj shqiptarëve, e njohur si Masakra e Tivarit. Anëtarë të Këshillit, përfaqësuesë të partive politike dhe intelektualë bënë homazhe dhe vendosen një kurorë me lule në vendin ku janë vrarë më se 4000 shqiptarë nga Kosova. Në këtë përvjetor u kërkua ... Read More »

Scroll To Top