Wednesday , June 3 2020
Lajmi i fundit

Çdo gjë gati për ngjarjen e madhe: I TËRË QYTETI NDIHMOI ORGANIZIMIN E IFTARIT

IMG-8a8ff4e72dfedab43be5be88a06b43f0-V (1)Nuk mbahet mend që një eveniment të ketë ngjallur kaq shumë solidaritet tek qytetarët e Ulqinit.

OJQ “Amaneti” ka caktuar per te shtunën në mbrëmje organizimin e sofrës së Iftarit në ambient të hapur dhe, siç konstatojnë organizatorët, të gjitha përgatitjet janë mbi pritshmërinë e tyre. Bukvalisht, i gjithë qyteti e ka përkrahur ketë ide.

Ne iftar pritet te vijnë afërsisht 2000 persona, disa dhjeta nga qytetet tjera, si dhe përfaqësuesit e trupit diplomatik. Per ketë arsye komunikacioni në Plazh të vogël të shtunën nga ora 15:00h do të jetë i mbyllur, ndërsa prej Amanetit lusin të gjithë qytetarët që të vijnë gjysmë ore më herët që të mund të akomodohen rreth tryezave.

 

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top