Wednesday , July 8 2020
Lajmi i fundit

CEDEM: ABAZOVIQ NDËR PESË POLITIKANËT MË POPULLOR NË VEND

CEDEMLideri i Lëvizjes Qytetare URA Dr. Dritan Abazoviq tash disa vite është një nga politikanët më popullor në Mal të Zi.

Hulumtimi i fundit i opinionit publik, të cilin në gjysmën e parë të korrikut e bëri Qendra për Demokraci dhe të Drejtat e Njeriut (CEDEM), tregoi se Abazoviq mban vendin e 5 në këtë renditje.

Para tij janë vetëm kryetari i shtetit dhe i PDS-së Millo Gjukanoviq, lideri i Demokratëve Aleksa Beçiq, kryeministri dhe zëvendëskryetari i PDS-së Dushko Markoviq dhe ministri i arsimit dhe nënkryetari i Socialdemokratëve Damir Shehoviq.

One comment

  1. Larg-nga-Ulqini

    Po Zenka ku eshte?

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top