Tuesday , September 29 2020
Lajmi i fundit

CEDIS: NË DY MUAJT E KALUAR MË SË SHUMTI MJETE U INVESTUAN NË ULQIN

cedisShfrytëzuesit e sistemit të elektroshpërndarjes në korrik shpenzuan 245.453.488 kWh energji elektrike, që është për rreth tre për qind më shumë se në të njëjtën periudhë vitin e kaluar dhe rreth 14 për qind më shumë se në qershor, njoftuan për Portalin Ul-info nga Sistemi Malazez i Elektroshpërndarjes (CEDIS).

Siç theksohet, gjatë qershorit dhe korrikut përfunduan punimet në ndërtimin e 20 objekteve për distribuimin e energjisë elektrike me vlerë prej rreth 508 mijë euro.

Shtohet se më së shumti mjete janë ndarë në rikonstruktimin dhe ndërtimin e gjashtë nën – stacioneve në zonën e Komunës së Ulqinit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top