Sunday , July 12 2020
Lajmi i fundit

Ceremonia në Serik: NËNSHKRUHET PROTOKOLLI PËR BINJAKËZIM

Protokolli (1)Në ceremoninë e madhe në Serik, sot është nënshkruar protokolli i binjakëzimit të komunës turke dhe Ulqinit. Dokumentin e kanë nënshkruar kryetarët e komunave Fatmir Gjeka dhe prof. dr. Ramazan Çelik.

Ato thanë që presin se në periudhën e ardhshme këto dy komuna do të kenë bashkëpunim të afërt, sidomos në fushën e ekonomisë dhe kulturës.

Dje delegacioni i komunës së Ulqinit është pranuar tek guvernatori i regjionit Antalia, ndërsa ishte edhe n[ë bisedime me guvernatorin e distriktit Serik.

Me programin e vizitës është parashikuar që Gjeka dhe bashkëpunëtorët e tij të pranohen edhe tek shefi i diplomacisë turke Mevlut Çaushogllu.

One comment

  1. Keta e paskajn kryetarin profesor doktor!
    Na e kena …me dipllom … ne Shkoder.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top