Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

“Çlirimi i Valdanosit”: HAPEN GJASHTË KILOMETËR RRUGË

Val 1Sot përfundoi faza e parë e çlirimit të 18 mijë rrënjë ullinj të drynosura në gjirin e Valdanosit.

Punën kyçe gjatë tre javëve e bëri Njësia Inxhinierike e Ushtrisë së Malit të Zi me makinerinë e vet e cila hapi rreth gjashtë kilometër rrugë nëpër këtë ullishtë unike.

Në këtë mënyrë iu lehtësua pronarëve qasja në pronat dhe ullishtat e tyre.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top