Sunday , May 31 2020
Lajmi i fundit

Cungu: NE LARGUAM NGA PUNA 32 PUNËTORË TË KOMUNËS

cungu-optuzio-bivsu-vlast-ucjene-korupciju-bezakonje-slika-102398Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu hodhi poshtë si të pabazuara akuzat e Asociacionit rinor të PSP-së që drejtuesit e administratës lokale kanë keqpërdorur kompetencat zyrtare gjatë punësimit.

“Këto akuza janë vetëm mbledhje e poenëve politik para zgjedhjeve lokale. Ne nuk punësuam me lidhje por madje larguam 32 punëtorë nga komuna. Në komunë ishin të punësuar 232 punëtorë, ndërsa tani janë 200”, tha Cungu për “Dnevne novine”.

Asociacioni rinor i PSP-së ka vlerësuar që premtimet e administratës lokale që do të punësoj të rinjtë, ekspertët ishin vetëm hedhje e pluhurit në sytë e opinionit, si dhe që ato premtime i morri era.

4 comments

  1. Nuk eshte e vertet. Ju, i nderuar, keni qit prej pune vetem Fudo Smailagen. Edhe ne vend te ti e keni postu me vone Gjina Gjonoviq, e cila eshte edhe sekretare. Qe puna juaj. Tung!

  2. Te lumte meterizi. Te verteten e ke thane se vetem Fuad Smailagen e kane perjashtu nga puna. Ndoshta se eshte vetem puro ulqinak ose nuk eshte i rrethit te ngushte familjar. Turp per kryetarin dhe “ekspertet te cilet e kane treguar paaftesine e tyre.

  3. E keni me drejte se kane diftu burrni te forte. Ba me mujt, kush e di cka kishin me tba kta. Par shyqyr se vetem njikaq kan fuqi.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top