Monday , May 21 2018
Lajmi i fundit

„Dan“: NISHANI DHE SHTAJNAKER NUK JANË PËR QEJFIN E PDS-SË

Luigj Shkrela, Kuvendi, ParlamentKëshilltarët e Kuvendit komunal të Ulqinit kanë votuar dje Vendimin për mirënjohjet dhe shpërblimet publike, por nuk është e sigurt se a do të votohen në këtë mbledhje për ndarjen e titullit „Qytetar nderi i Ulqinit“ ish ambasadores gjermane Gudrun Shtajnaker dhe kryetarit të Republikës së Shqipërisë Bujar Nishanit.

Siç shkruan „Dan“, në PDS nuk shikojnë me simpati në emërimin e Shtajnaker dhe Nishanit për qytetar nderi të Ulqinit, edhe pse në mënyrë eksplicite nuk e kanë deklaruar një gjë të tillë.

Për ndarjen e këtij çmimi ambasadoren Shtajnaker e propozoi PSD-ja, ndërsa kryetarin Nishani kryekomunari i Ulqinit Nazif Cungu.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top