Friday , January 15 2021
Lajmi i fundit

“Dan”: POLICIA HETON FLAMUJT SHQIPTAR TË DIELËN NË RUMI

rumija1Nga Drejtoria e policisë për “Dan” është deklaruar se policia e Tivarit po heton rrethanat në të cilat janë krijuar fotografitë në maje të Rumisë të dielën.

“Po kontrollojmë a është fjala për ndonjë delegacion bjeshkatarësh nga shteti tjetër, si dhe a është maja e Rumisë vend publik”, shkruan kjo gazetë dhe shton se për aktivitetet e ndërmarra nga policia do të njoftohen sot.

Të dielën Shoqata e bjeshkatarëve “Rumia” nga Ulqini ka organizuar daljen tradicionale në maje të këtij mali. Në këtë tubim ishin të pranishëm shoqatat e bjeshkatarëve nga Tirana, Shkodra, Prishtina dhe Gjakova.

One comment

  1. Policia malazze le te hetoje sebashku me policin serbe edhe nese ka ndonji shenje apo gervishtje ne muret e maket kishezes qesharake ne majen e Rumise !

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top