Wednesday , September 30 2020
Lajmi i fundit

“Dan”: VANDALËT SHKATËRRUAN PANORAMËN MBI VALDANOS

Vidikovac ValdanosDy lokacione me vlerë të Organizatës Turistike Ulqin, panorama mbi gjirin e Valdanosit dhe palestra në natyrë në Pyllin e Pishave, janë devastuar plotësisht për më pak se tre vite prej kur janë ndërtuar dhe janë hapur solemnisht, shkruan “Dan”.

Siç theksohet, ato momentalisht nuk i ngjajnë objekteve siç ishin kur u ndërtuan, sepse praktikisht është thyer ose shkatërruar çdo gjë përveç konstruksioneve të forta.

Shtohet se tani vandalët e panjohur në Panoramë kanë thyer gardhin prej xhami, panelin diellor, ndriçimin led, karikuesit për telefonë celular dhe koneksionin e internetit.

One comment

  1. Marre edhe katastrof. Nuk e di se kush e ka ba par me 100% siguri e than se nuk e ka ba ket gja asnji Ulqinak Par e ka ba denjini li kthne savelave llomave.
    Ulqini isht i joni, at gja e dijn edhe ata edhe nuk e shikojn Ulqinin me t njajten dashni si e kena na.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top