Thursday , January 21 2021
Lajmi i fundit

Dayli mail: PLAZHET RANORE TË ULQINIT NDËR MË TË GJATAT NË EUROPË

Plazhi i madh, Velika plazaGazeta britanike “Dayli mail” bërë reportazhin për Mal të Zi, të cilin e përshkroi si “bukuroshen ballkanike”.

Tomas Hoxhkinson, autori i tekstit, thotë që Mali i Zi është më e lirë dhe me tollovi më të vogla se riviera e Francës duke shtuar që ky vend shpalli pavarësinë vetëm në vitin 2006, që do të thotë se nuk kishte kohë të mjaftueshme të zhvillohet si destinacion i veçantë turistik.

Autori në artikullin e vet thotë se në cepin jugor të shtetit ndodhen plazhet ranore të Ulqinit, ndër të cilët është edhe Plazhi i madh, një nga plazhet më të gjatë në Europë…

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top