Tuesday , September 29 2020
Lajmi i fundit

Delegacioni i Parlamentit Evropian do të vizitojë URA-në: FILLOJNË NË ULQIN

URATë hënën e ardhshme, me 26 gusht, delegacioni i të Gjelbërve në Parlamentin Evropian do të jetë në vizitë pune në Mal të Zi me ftesë të Lëvizjes Qytetare URA, mëson Portali Ul-info.

Vendi i parë që do të vizitojnë është Ulqini, ku do të vizitojnë Kriporen, Plazhin e Madh, Kalanë dhe Valdanosin, si dhe do të bisedojnë me anëtarët e Këshillit Komunal të URA-së.

Në zgjedhjet e para pak kohëve për Parlamentin Evropian të Gjelbrit patën rezultat të shkëlqyer dhe fituan 71 ulëse. Për shembull, në Gjermani ato zunë vendin e dytë me mbi 20 për qind votash të fituara.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top