Friday , April 19 2019
Lajmi i fundit

Demokratët: MERRET RËRA NGA BUNA, KUSH I MERR PARATË?

Racva Bojana, BunaMali i Zi Demokratik pyeti të shtunën drejtorin e Ndërmarrjes Publike për Menaxhimin e Të Mirave Detare Predrag Jellushiq a e din se ku shkojnë paratë nga rërë që nxirret nga shtrati i lumit Buna, në bazë të kontratës me Të Mirat Detare?

“Rërën e nxjerr kompania private në mënyrë që grykëderdhja e Bunës të mbetet e hapur. Për këtë gjë Të Mirat Detare paguajnë 800.000 euro, për rëra që nxirret vazhdimisht transportohet pak nga pak, ku dhe kujt, për momentin është sekret”, thuhet në kumtesën e kësaj parti.

Demokratët vlerësojnë se fitimi nga rëra është rreth dy milion euro.

One comment

  1. Qesharake dhe piklluese kjo, kompania private paguhet 800 000 euro dhe reren e shet 2 000 000 euro. A thua se djuhet te ishte e kjunderta. A keshtu menaxhohen te mkirat detare!!! Kush nga kjo kompani merr perqindje sigurisht shume te majme nga kompania private. Dikush duhtet te bej hetuesi. Kjo eshte shmendeski totale…

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top