Saturday , December 15 2018
Lajmi i fundit

Deponia “Hija”: EDHE PSE ZYRTARISHT E MBYLLUR, AKOMA PUNON

Saubih MehmetiEdhe pse me urdhër të Inspekcionit shtetëror zyrtarisht është e mbyllur, deponia “Hija” vazhdon të shërbejë për deponimin e mbeturinave, pohojnë banorët e Krruçit.

Ato për TV “Vijesti” thanë se nuk dëshirojnë të tolerojnë sjellje të tillë dhe akuzojnë organet komunale për moskryerjen e punës së tyre.

Nga Inspekcioni komunal thonë se nuk mund të dënojnë askënd gjersa ta zënë në vepër, si dhe që janë të vetëdijshëm për problemin, veçanërisht për arsye se Ulqini momentalisht nuk ka deponi në të cilën qytetarët legalisht mund të deponojnë mbeturinat inerte.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top