Monday , June 1 2020
Lajmi i fundit

Dita e komunës: KRYETARI VUJANOVIQ PARALAJMËROI ARDHJEN

Opstina-UlcinjMe mbajtjen e konferencës ndërkombëtare ekonomike, në Ulqin kanë filluar sot aktivitetet treditore me rastin e Ditës së komunës.

Për nesër janë paralajmëruar disa programe, nga të cilat më e rëndësishmja është Seanca solemne e Kuvendit komunal. Ardhjen në këtë manifestim e ka paralajmëruar dhe kryetari i Malit të Zi Filip Vujanoviq, përfaqësuesit e korit diplomatik në Podgoricë, shoqata e Ulqinakëve në Durrës.

Me rastin e Ditës së Ulqinit sonte në ora 18 do të hapet ekspozita e pikturave, ndërsa një orë më vonë do të luhet shfaqja e teatrit nga Shkodra.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top