Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Diversion: U DOGJ MAKINA E AVOKATIT

Makina e ish prokurorit themelor në Tivar, tani avokatit Goran Petroviq, u dogj mëngjesin e të mërkurës para Shkollës fillore “Blazho Jokov Orlandiq”. Landrover-i ishte i parkuar para hyrjes së ndërtesës në të cilën jeton Petroviq, lajmëron Televizioni Vijesti.

Makina, sipas fjalëve të prokurorit themelor në Tivar Millenko Magdeliniq, u dogj në zjarr dhe nuk shpërtheu.

“Sipas aurotizimit të prokurorit, vlerësimi i ngjarjes u krye nga policia e Tivarit. Për të vërtetuar shkakun e zjarrit – a bëhet fjalë për vetëdjegje apo është djegur qëllimisht, do të angazhohet eksperti gjyqësorë për mbrojtjen nga zjarri”, tha Magdeliniq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top