Friday , July 30 2021
Lajmi i fundit

DN: PARALAJMËROHET TENDERI I TRETË PËR HULUMTIMIN E NAFTËS

Polar Empress, nafta 3Qeveria e Malit të Zi paralajmëroi se së shpejti do të shpallë tenderin e tretë për kërkimin e naftës dhe gazit në nëndetin tonë.

Siç transmeton Dnevne Novine, në Drejtorinë për Hidrokarbure është gati dokumentacioni tenderik.

Thuhet se gjatë verës do të dihen rezultatet e dy kërkimet të cilët janë bërë në fund të vitit të kaluar dhe në fillim të këtij viti, si dhe që shpimi i parë kërkues mund të pritet në vitin 2020.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top