Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

D’Olcinium International festival: DEFILE I BUKUR NËPËR QYTET DHE KONCERT

Dulcinium international festivalTë premten mbrëma në rrugën kryesore të qytetit ishte atmosferë gazmore. Nëpër qytet defiluan rreth 300 anëtarë nga 14 shoqata kulturo-artistike nga dhjetë vende të cilët marrin pjesë në “D’Olcinium international festival”, të dytin me radhë.

Ato pastaj në Sallën e madhe të Qendrës kulturore organizuan koncert, i cili do të jetë në program edhe të shtunën, me fillim në ora 19.30.

Këtë manifestim e organizon Organizata turistike në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top