Friday , April 3 2020
Lajmi i fundit

Dr. Karamanaga: JAVËN E ARDHSHME PËRURIMI I LIBRIT TË RI NË SHKODËR DHE ULQIN

GanI KaramanagaLibri i ri i Dr. Gani Karamanagës „Mulliri i erës“ javën e ardhshme do të përurohet në Tivar dhe Shkodër.

Në Tivar përurimi i kësaj vepre do të bëhet të mërkurën, me 26 shkurt, në Pallatin e Mbretit Nikolla, me fillim në ora 19.

Dy ditë më vonë, të premten, në Bibliotekën e qytetit në Shkodër, me fillim në ora 18, do të prezantohet libri i Dr. Karamanagës i cili pak kohë më parë u botua në gjuhën shqipe dhe atë malazeze.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top