Monday , June 25 2018
Lajmi i fundit

Dr. Marnikoviq: FILLOI PUNËN AMBULANCA NË SHTOJ

Shtepia e shendetit, Dom zdravljaDrejtori i Shtëpisë së shëndetit në Ulqin dr. Pavle Marnikoviq ka deklaruar që nga e hëna në Shtoj në shërbim të qytetarëve dhe para së gjithash të mysafirëve do të jetë Ambulanca turistike.

Ai për Portalin Ul-info tha se ky objekt do të punojë për çdo ditë nga ora 9 deri në 13 dhe pasdite, nga ora 16 deri në 21.

Gjatë korrikut dhe gushtit në zonën e gjerë të Shtojit pushojnë gjatë ditës disa dhjetra mijëra mysafirë.

Marnikoviq tha se opinioni së shpejti do të njoftohet për hapat e ndërmarra për pajisjen cilësore të Shtëpisë së shëndetit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top