Friday , August 14 2020
Lajmi i fundit

Drejtoria: MODERNIZIMI I FENERIT DHE DRITA NË GURIN E GJERANAVE

Mendra, ValdanosNga Drejtoria për Sigurinë dhe Administrimin e Porteve njoftuan se në Ulqin do të kryhen disa investime.

Kështu, për shembull, i vetmi fenerë me ekuipazh në vend, ai që ndodhet në Mendër, në Valdanos, së shpejti do të modernizohet, transmeton “Vijesti”.

Po ashtu thuhet se në Gurin e Gjeranave planifikohet vendosja e dritës së navigimit e cila do të sinjalizojë rrezikun.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top