Friday , August 23 2019
Lajmi i fundit

Drejtoria për Siguri në Det: PARALAJMËRIM PËR DETARËT, SONTE MBËRRINË “POLAR EMPRESS”

PolarNga Drejtoria për Siguri në Det prej sot kanë filluar emetimin e radio shpalljes, gjegjësisht paralajmërimit për detarët, i cili do të zgjasë deri në fnd të 3D xhirimit sizmik të nëndetit të Ulqinit me qëllim kërkimin e naftës dhe gazit.

Po ashtu është paralajmëruar që të mërkurën rreth orës 22 në ujërat tona do të vijë anija “Polar Empress”, e cila do të bëjë kërkimet.

Siç njoftohet, kjo anije në detin e Ulqinit do të jetë e angazhuar me punë deri në fund të këtij viti.

One comment

  1. shum mir, deri se na vjen koha qe kan mena persan….

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top