Thursday , May 28 2020
Lajmi i fundit

Drejtoria për Situata Emergjente: KUJDES EDHE NË BRIGJET E BUNËS

kisa-shi-padavine-reshjeDrejtoria për Situata Emergjente paralajmëroi se, për shkak të reshjeve të dendura në Shqipëri, është i mundur komplikimi i situatës në brigjet e Liqenit të Shkodrës dhe Lumit Buna.

Thuhet se ditët e kaluara në Mal të Zi u regjistruan sasi të mëdha të reshjeve të cilat shkaktojnë probleme të caktuara.

“Në bazë të komunikimit me kolegët nga Shqipëria dhe paralajmërimeve që në 48 orët e ardhshme në zonat e këtij vend, të cilat gravitojnë në rrjedhën e lumit Buna do të ketë reshje të mëdha shiu. Prandaj, ekziston mundësia potenciale e komplikimit të situatës në bregun e Liqenit të Shkodrës dhe lumit Buna”, thuhet në kumtesë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top