Wednesday , January 20 2021
Lajmi i fundit

Drejtoria: SITUATA PËRRETH BUNËS E VËSHTIRË, POR NËN KONTROLL

BunaMoti i keq i cili ditët e fundit preku Malin e Zi shkaktoi përmbytjet në disa komuna. Situata në Ulqin, në rrjedhën e lumit Buna, për momentin është nën kontroll, pohuan nga Drejtoria për Situata Emergjente.

Thonë se nuk presin ndryshime të mëdha dhe përkeqësim të situatës në ditët e ardhshme.

Inkurajon parashikimi i motit sipas të cilit nga e hëna do të ndalen reshjet, shtuan ato.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top