Wednesday , March 20 2019
Lajmi i fundit

Dukoviq: FILLOJMË NEGOCIATAT, FILLIMISHT ME PARTITË SHQIPTARE

Loro NrekiqAnëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Socialistëve dhe koordinatori për Ulqin Halil Dukoviq deklaroi se kjo parti nuk filloi negociatat për formimin e pushtetit në Ulqin, por shtoi se kjo do të ndodh gjatë javës.

“Negociatat, për shkak të obligimeve në Podgoricë, nuk i kemi filluar akoma, por do t’i fillojmë këto ditë. Duke pas parasysh marrëdhënien korrekte që kemi me partnerët tanë të koalicionit, rendi është që fillimisht të ulemi dhe të bisedojmë me ato. Do të shohim si do të shkojnë gjërat, por është e sigurt që fillimisht do të fillojmë negociatat me partnerët tanë të koalicionit”, tha ai për “Antena M”.

Dukoviq theksoi se ato janë të gjithë partitë shqiptare.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top