Monday , July 16 2018
Lajmi i fundit

Edhe pse nuk ishte e paraparë me protokol: ABAZOVIQ BISEDOI ME PENSIN

received_1760679680616817Kryetari i Lëvizjes qytetare URA Dritan Abazoviq u takua sot me zëvendëspresidentin Amerikan Majk Pens.

Siç mësojmë  jozyrtarisht, takimi i Pens me liderët e opozitës filloi në ora 10 në Hilton, kurse tema e takimit ende nuk është e njohur.

Sipas agjendës zyrtare të zëvendëspresidentit të SHBA-së ky takim nuk ka qenë i planifikuar, por si duket ka ardhë deri tek ndryshimi i planit.

Gjatë ditës, Pens do të takohet dhe me udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor që kanë mbërritur ne Podgoricë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top