Saturday , January 23 2021
Lajmi i fundit

Epilogu: GJEKA PRANË POSTIT TË KRYETARIT

Fatmir-Gjeka (1)Mbasi që Forca e re demokratike dhe Koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” kanë arritur marrëveshjen të enjten për formimin e koalicionit paszgjedhor, lideri i koalicionit Fatmir Gjeka është pranë funksionit të kryetarit të komunës.

Pritet që të shtunën drejtuesit e këtij koalicion do të takohen me kryetarin e Këshillit komunal të Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq me tentim që ky koalicion të fitoi përkrahjen edhe të kësaj parti.

Përfaqësuesit e koalicionit të Gjekës të enjten vonë kanë folur edhe me skuadrën negociuese të PDS-së (DPS).

Sipas projeksioneve të këtij koalicion, mbledhja konstitutive e Parlamentit lokal mund të mbahet në fillim të javës së ardhshme.

11 comments

 1. ulqini ne duart e maska…..

 2. Urime Urime e gezofsh e ishalla sa ma mire per Ulqinin ton te dashtun !!!

 3. Kushë e donë Ulqinin?…..Kushë e urren/ja ka maras Ulqinit?….

  Si në të kaluarën e hidhur që kurë Shqiptarët e udhëheqën komunën/opshtinën tonë të famshme asnjë kryetar pa i dhan emra se vet e njofin vejdin kan qen thjeshte njerzë pa vizion që përveç një rrethi mizor me të cilën u rrethuan askush nuk ja ka pa hajrin postit të kryetarit mirret vesht (përpos)kryetarit….
  “Liderat”që vjenë nga fjala Angleze “Leader”me udhë heqë përveç se ushkurit të bragave/pantallonave të veta aty ku është kuleta shumë pak kan udhëheqve shumë ma pak ndreq….
  Çka duhet të ket kryetari i ri i Ulqinit nën pikën;

  1)Dashurin ndaj Ulqinit.

  2)Ta njofi s’paku një gjuhë të huaj (ktu se konsideroj nashken)

  3)Të jetë i aftë të bëj mikromenaxhimin e Ulqinit(ktu nuk do me than me shku me ble ujin në Maxi)

  4)Ta njofi çdo pllam të vendit që udhëheq(mos të zavendsojë aden e bunës me ate të beogradit)

  Nuk do e lodhi lexuesin e stërmuduar me retorik kote ball ma ka than Lemi dikur moti ….

 4. urime ishalla punoni per ulqinin e jo per veti do e shofim Fatmirin ket mandat nuk ma merr mendja se din naj gja se aj eshte total duduk po kemi uzdaje mbasi jane ba te gjitha partite se bashku dhe ishalla Dritoni i drejton persemari se eshte shum intelegjent po nese edhe ket Her deshton kjo parti ather ma mire me shku e mu mbyte te gjithe ne det po si do qe te jete mire eshte qe jeni bere NJe dhe bashkimi ben fuqine ,
  Fatmmire ruju mire e puno si duhet se mandej ehe xixa se nuk e meriton ket post po ket keni me e deshmu ma tutje, ju pergezoj per ket nisme,

 5. tesh na mysin me kredita!!!!!!Gjeka isht si OBAMA vetem figur si nuk i nigjon kush per ush as balush hahahah

 6. Z. Fatmir Gjeka eshte nder ma t’miret, ka studiju ne kohen ma t’keqe, tu rreziku kryet me shku ne Shkoder ne fakultet…

  Shifni si Shkodra e Universiteti e respekton:
  http://www.unishk.edu.al/sq/node/128#slide-15-field_fotot-128

  Do jane te frigesum se Fatmiri kryetar ka me pas sukses

 7. Kjo skene politike eshte turp per kombin shqiptar. Ne secilen parti gjindet me se paku nje shqiptar, duke e marre parasysh akuzen e politikaneve udhheqes te partive, d.m.th. akuzave ne mes tyre, eshte me se e qarte se askush nga ato nuk ka tajtuar vehten si pjese e kombit, pra, ne qofte se individua perkushtohet dhe perpiqet ti arrij qellimit te behet pozite (kryetar) ateher ai (ato) duhet ti shfrytzoj te gjitha potencialet e vet (ne qofte se i kajne)a e jo te tregojn patriotizem. Te gjithe e kemi pare se cfare ka ndodhur para se filluan votimet, mendoj per akuzat e politikaneve…. dhe, se cfare ndodhi…

 8. Perpara per ulqinin pozitiv,te zgjas 4vite e me shum ..

 9. Sami, pajtohen me ty, me drejt e ke vec e kishe shtu edhe nji gja per komentin-kryetar duhet me qen dikush si e njef popullin edhe e njef populli drejtperdrejt e ja vec prej gazetave e tv, dikush si del n teren e ja vec n zyre ose udhtime “zyrtare”. Dikush si e ka frig popullin, se aj popull ja ka nap mandatin e ja me i i shit trimni
  Mas tana ktyne, del se na nuk n Ulqin as nuk kena kandidat me i plotsu kushtet me qen kryetar i qytetit me 2500 vjet histori. Kta jan vetem per interesa t vet e ja t qytetit e popullit, kasten e kan ul hunin edhe Nazifi edhe Fatmiri. Ja per puna se nuk dojn nme ja lan malazezve n dor Ulqinin, par nuk dojn me e lan komunen edhe beneficjet cka i prun pozita n komun. Me qen hajri, ktyne i vuhet kushti- puna pa rrog, n baz t rezultateve ke me fitu bonusin ose ske me fitu. Njashtu jan bankat e Wall street, njashtu jan korporatat e mdhaja. Rrogat e liderve jan minimale, sa kan me marr n fun vjete mvaret pi tyne. Me qen kshtu, sa vet e kishin pranu me qen kryetar komune me kta kusht
  Ju pershendes e shifena prep ktu per 2 vjet kur t bahen prep lamsh

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top