Thursday , October 18 2018
Lajmi i fundit

Federata e tenisit e MZ: NË PRILL FED DHE DEJVIS KUP NË ULQIN

TenisNga Federata e tenisit e Malit të Zi (FTMZ) u njoftua se në prill të vitit të ardhshëm Ulqini do të jetë nikoqir i turneve Dejvis dhe FED kup.

Siç theksohet, Federata botërore e tenisit edhe një herë e nderoi FTMZ dhe ia ndau organizimin e dy turneve të mëdha në vitin e jubileut, gjegjësisht në 40-vjetorin e themelimit.

“Dashamirët e tenisit do të kenë mundësi të kënaqen në ndeshjet e nivelit të lartë. Do të kemi mundësi që të lidhim sportin e tenisit me ekonominë dhe turizmin. Ulqini në prill do të ketë rreth 3.000 bujtje, ndërsa shteti do të ketë promovim të rëndësishëm në 20 shtete të botës, sa do të marin pjesë në dy garat”, thanë nga FTMZ.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top