Tuesday , May 21 2019
Lajmi i fundit

Federata e Tenisit: ULQINI EDHE KËTË VIT NIKOQIR I TURNEUT FED KUP

 

TenisUlqini prej me 15 deri me 22 prill do të jetë nikoqir i turneut të grupit të tretë të Zonës Evro – Afrikane të Federejshn kupës, njoftohet nga Federatën e Tenisit të Malit të Zi.

Thuhet se turneu do të luhet në terrenet e Klubit të Tenisit “Belvi”, ndërsa tenistet më të mira nga nëntë shtete do të garojnë për një vend i cili i kualifikon në rangun më të lartë të garës.

Në turne, përveç Malit të Zi, do të jetë edhe Norvegjia, Irlanda, Armenia, Egjipti, Kenia, Maroku, Uganda dhe Madagaskari.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top