Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

Federata: „OTRANT OLYMPIK“ NË LIGËN E REGJIONIT JUGOR, UDHËHEQJA E PAKËNAQUR

FK OtrantKëshilli Ekzekutiv i Federatës Malazeze të Futbollit mbajti të martën mbledhjen e jashtëzakonshme rreth vazhdimit të mëtejmë të garës në kushtet e pandemisë së virusit COVID 19 në Mal të Zi.

Me vendim të këtij organi, „Otrant Olympic“ humbi statusin e klubit të ligës së dytë dhe vitin e ardhshëm do të garojë në Regjionin Jugor.

Për shkak të këtij vendimi të martën mbrëma do të mbahet mbledhja e udhëheqjes së Klubit të Futbollit nga Ulqini i cili pas mbledhjes do të njoftojë opinionin për hapat e mëtejmë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top