Monday , May 28 2018
Lajmi i fundit

Festa e të krishterëve: SOT E PREMTJA E MADHE, TË DIELËN PASHKËT

Uskrs, Jaja,Krishterët përgjatë botës shënojnë sot Të premten e madhe, ditë zie për shkak të vdekjes së Krishtit.

Po ashtu, kjo është ditë e agjërimit të rreptë dhe ngjyrosjes së vezëve.

Të dielën festohet ringjallja e Krishtit, gjegjësisht Pashkët, si festa më e gëzueshme krishtere.

Për shkak të këtyre festave, për të krishterët e premtja dhe e hëna janë ditë pushimi.

Portali Ul-info uron festat të gjithë atyre që i festojnë me dëshirë që t’i kalojnë në paqe të Zotit dhe dashuri.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top